Autor Zpráva
Vaetas
Dobrý den,
potřeboval bych pomoct s jedním problémem. Na stránkách mám horizontální menu pomocí CSS. Ovšem problém je v tom, že IE radši preferuje Visited, než Hover. Trochu se rozepíši. Prostě, když nenastavím barvu pozadí pro Visited, tak se při najetí na blok změní barva, což chci. Jenže z nějakého důvodu Když tam barva není, tak pouze v IE je pozadí průhledné. Jenže podruhé... když barvu nastavím, tak už nefunguje Hover a po najetí se barva nehodná změnit. Chci, aby položka v menu po najetí změnila barvu a nebylo odlišeno Link od Visited (Visited nepoužívám v menu)Děkuji za odpověd. Přikládám styly:
#menu a:link {
color: black;
text-decoration: none;
background-color: #e7e3c0;
padding: 15px;
border-radius: 10px 10px 0px 0px;
-moz-box-shadow: 5px 5px rgb(0,0,0);
-webkit-box-shadow: 5px 5px rgb(0,0,0);
box-shadow: 1px 0px gray;
}

#menu a:hover {
background-color: #f8f5d9;
}

#menu a:visited {
background-color: #e7e3c0;
color: black;
text-decoration: none;
padding: 15px;
border-radius: 10px 10px 0px 0px;
-moz-box-shadow: 5px 5px rgb(0,0,0);
-webkit-box-shadow: 5px 5px rgb(0,0,0);
box-shadow: 1px 0px gray; 
}
Davex
Definici pro #menu a:hover přesuň za #menu a:visited.
Vaetas
Žádná změna. V FF a Chrome funguje. V IE a Opeře to má průhledný pozadí...
margin
Profil *
Pokud rada od Davexe nepomohla, tak to bude tím, že se to má jinak, než jsi odhalil v kousku kódu. Dej odkaz na živou ukázku.
Vaetas
Dobře. www.klubvypravecu.cz
margin
Profil *
Menu se chová v souladu s CSS specifikací a ve všech prohlížečích stejně a jinak, než požaduješ, kvůli tomu, že máš napřed :hover až pak :visited.
Řešit to lze různě, třeba tak, jak ti poradil Davex.

Žádná změna. V FF a Chrome funguje. V IE a Opeře to má průhledný pozadí...
nevidím, že bys provedl změnu.
Vaetas
margin:
nevidím, že bys provedl změnu.
Změnu jsem udělal na PC a zatím jsem ji nenahrál. Změnu podle Davex jsem udělal. Nic.

Když to udělám tak jak ste mi několikrát řekli (zkusil jsem to hned), tak změna není žádná. Když barvu do Visited dám, tak se barva zobrazí všude, ovšem nefunguje funkce Hover. Když ji tam nedám barva se nezobrazí v IE. Ptám se jak to udělat. A ještě jednou: Radu od Davex jsem zkusil a bez úspěchu.
Davex
Vaetas:
Radu od Davex jsem zkusil a bez úspěchu.
Asi dělám něco špatně, ale teď mi to na tom webu v Exploreru 8 a Firefoxu 3.6 funguje. Nebo je problém v něčem jiném a my jsme nepochopili v čem.

Možná bych ještě na tvém místě zkusil obnovit stránku klávesovou kombinací F5 nebo Ctrl+F5, aby se načetly aktualizované soubory.
Vaetas
@Davex Tak jsem překopal tu část CSS a nějak to fakčí. Jinak děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: