Autor Zpráva
Stalker
Profil
Zdravím,

zkouším si dělat menu s grafickým podkladem. Rozstříhal jsem si grafický návrh a teď to lepím, ale zdá se, že to je trošku nad mé síly a já nevím jak dál.

Vzorový web: http://bug-nadeocup.com/bug_arena/ - Jedná se o menu vpravo nahoře.

Mezi každou odrážku, tzn. mezi Novinky a Turnaj a také mezi Turnaj a Fórum bych chtěl vložit takovou oddělovací čárku. Snažil jsem se to hodit pomocí obrázku mezi jednotlivé <li> odrážky, ale to mi rozhodí návrh menu.

Nějaké návrhy jak efektivně docílit kýženého výsledku?
Martin02
Profil
Stalker:
Zkus každý ten obrázek - tu oddělovací čáru také obalit <li></li>.
Stalker
Profil
Martin02:
To je super nápad. Funguje, pecka :) Díky
logging
Profil *
Vem a tu oddělovací čárku dej jako pozadí elementu LI pomocí CSS. Tomu prvnímu prvku LI dej class, které dáš vlastnost, aby neměla to pozadí.
Stalker
Profil
logging:
Pozadí elementu LI pomocí css už mám nastavené, to je to šedo-černé, šlo mi o tu oddělovací čárku, kterou jsem tam dal, jak mi řekl Martin02. Nevím, zda to je úplně správně, ale funguje to výborně.
logging
Profil *
Stalker: ja jsem zastánce toho, že obrázky grafiky jsou vždy přes css (takto mi do obsahu stránky nelezou zbytečné jiné věci, kromě obsahu). To šedo-černé pozadí můžes dát na element UL a na LI dát ty čárky, případně oddělující čárky lze dát i na element A.
margin
Profil *
Stalker:
Nevím, zda to je úplně správně, ale funguje to výborně.
Je to prasárna, oddělovací čára má jen dekorativní význam a proto má být v CSS.

Šedočerné pozadí můžeš nastavit jako pozadí seznamu UL a obrázkovou oddělovací čáru dáš jako pozadí položkám LI.
Jsou i jiné možnosti, jak to udělat.
Stalker
Profil
[#6] logging[#7] margin
Aha. Díky chlapci. Máte plnou pravdu.

Jen nechápu, že když nastavím tu čárku jako pozadí <li>, tak se automaticky hodí před element. Ne, že by mi to vadilo, protože mi to tam krásně sedí, jen nechápu proč to hodí pozadí, když je menší než tlačítko, zrovna před element? To už je tak automaticky nastavené? Když jste mi ten návrh řekli, myslel jsem si, že by se to hodilo třeba na střed toho tlačítka.
margin
Profil *
Pro pozadí je podle CSS výchozí pozice vlevo nahoře. Pokud vys potřeboval mít pozadí jinde, dá se ovlivnit pomocí background-position, nebo můžeš mít celou deklaraci pro pozadí mít zapsanou ve sdružené vlastnosti background.
Stalker
Profil
margin:
Díky za vysvětlení :)

Poslední dotaz. Jak nastavím tomu prvnímu <li>, aby se nezobrazovalo pozadí? Nevím, jakou vlastnost použít.

Já to zkoušel takto:

HTML
<div id="hlavicka">
        <menu>
            <li id="menu_prvni"><a href="index.php">Novinky</a></li>
            <li><a href="turnaje.php">Turnaj</a></li>
            <li><a href="forum.php">Fórum</a></li>
        </menu>
</div>

CSS:
#hlavicka menu li #menu_prvni {
    background-image:none;
}
logging
Profil *
uprav to CSS na toto:
#hlavicka menu li#menu_prvni {
    background-image:none;
}



Ještě komentář k té mé úpravě: tak jak jsi to napsal ty, tak hledaš ID s názvem "menu_prvni" v tagu LI, ale tak jak jsem to napsal já, specifiguješ tag LI s ID "menu_prvni"
Stalker
Profil
[#11] logging
To záleží i na mezeře? Díky moc
juriad
Profil
Ano, pokud nenapíšeš mezeru myslíš:
tag položka s id menu_prvni uvnitř tagu menu uvnitř něčeho s id hlavička
bez mezery myslíš:
něco co má id menu_prvni uvnitř tagu položka uvnitř tagu menu uvnitř něčeho s id hlavička
Stalker
Profil
juriad:
díky za vysvětlení

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0