Autor Zpráva
kuba123
Profil *
Mám úplně banální věc a nedaří se mi to vycentrovat.

Uvnitř tagu body mám div ve kterém je obsah celé stránky. Chci to vycentrovat na střed a nedaří se mi to.

Zkoušel jsem body dát display: block; a divu float:center a nic.

body {
    font-family: arial,tahoma,verdana,sans-serif;
    font-size: 12px;
    text-align: center;
}

div.context  {
    margin: 0;
    padding: 0;
    width: 779px;
}

html:
<body vlink="#0057ae" marginwidth="0" marginheight="0" link="#0057ae" text="#000000" bgcolor="#e6e6e6" topmargin="0" leftmargin="0">
<div class="context">
obsah stránky zde
</div></body>

Kód zde:
http://pastebin.com/B0Dmkha2
vypadá to jako že to je vycentrované ale není, když najedete ve frebugu na ten div tak je odsazený zleva.
Str4wberry
Mělo by pomoci margin: auto pro .context.
kuba123
Profil *
Str4wberry:
Díky. Tak to spolehlivě funguje. Akorád tedy nechápu proč to text-align:center nefungovalo na div. Vysvětlí někdo?
margin
Profil *
kuba123:
Vysvětlí někdo?
Ne, prostě došlo k sabotážnímu rozhodnutí, že tak centrovat bloky půjde nepůjde.
kuba123
Profil *
Zkoušel jsem to na vycentrování odkazů s obrázky uvnitř plovoucího ostravce a nějak mi ten margin:auto nefunguje (nejde zacentrovat.

struktura je taková: body->div.context->div.photos->p->a->img

div.photos p, div.photos a {
    display: block;
    float: left;
    margin: auto;
}

(IMG nemá nastavené css; šířka sloupce s thumbnails je asi 135px). Když dám margin:15 tak se jakoby zarovná, ale kvůli možné odlišné velikosti obrázků nemohu dát margin:15. Poradíte co s tím?

Schéma jsem už vkládal, ale berte v úvahu poule levou polovinu obrázku:
http://oi44.tinypic.com/o6cq50.jpg (v levo je jak to vypadá; doprava se nedívejte)

Vlastně naopak. Vpravo je přibližně jak to vypadá - nezacentrované, a vlevo jak by to mělo vypadat....
tiso
kuba123: to nestačí... Centrovať môžeš len niečo, čo má nastavenú šírku.
kuba123
Profil *
tiso:
Díky. Pomohlo to :-)

Vycentroval jsem to pomocí text-align, ne pomocí margin:auto
margin
Profil *
kuba123:
Vycentroval jsem to pomocí text-align
To těžko. Ale třeba se ti vycentrovaly obrázky v odkazech, a tobě to tak vyhovuje, bez živé ukázky, kdo ví, co jsi vlastně spáchal.
kuba123
Profil *
Jo obrázky v odkazech. Rodičovský div má px. p má 140px. A má 140 px. Takže zbývalo jen vycentrovat text

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: