Autor Zpráva
Recik
Profil
Zdravím vás, dopředu se omlouvám pokud je to špatně zvolený topic, alespoň si myslím, že můj problém primárně tkví v CSS.

K věci, dostal sem se prvně k vychytávce od Dera, postup jsem splnil myslím si správně ve všech bodech (JS je na webu, init() jsem si přizpůsobil, ze stylizace sem si vytáhl patřičnou třídu..). Na webu mi při najetí na definovaný styl cotojátko funguje, ale barva textu v elementu ne. Border, velikost písma, barva pozadí etc etc - vše když změním v CSS souboru, je v pohodě, ale čistě barva textu mi změnit nejde. Je stále a pořád stříbrná a extrémně transparentní.

        
function init() {                        
    defaultTooltips = new tooltip("defaultTooltips", "*", "cotojatka", "", 0, 300, 95);    
}


.cotojatka { border: 2px solid #AFC691; padding:3px; font-family: Tahoma; font-size:12px; font-color:black; text-align:justify; } // zde mám podle vší logiky měnit nebo se pletu?

// celý původní Derovo CSS kód
* { margin: 0; padding: 0; }
body { background: #F9FDF4; font: 80%/1.6 sans-serif; text-align: center; }
#wrap { width: 500px; padding: 30px 0; border-left: 5px solid #C8EC99; border-right: 5px solid #C8EC99; background: white; margin: 0 auto; }
#logo { margin-bottom: 10px; }
p { text-align: left; text-indent: 1em; margin: 20px 0; padding: 0 30px; }

h1, h2 { color: #74973C; font: 200% "Tahoma" sans-serif; text-align: left; padding: 0px 30px; padding-top: 10px; }
h2 { font-size: 150%; }

ol, ul { text-align: left; margin: 20px 0 20px 40px; padding: 0 30px; }
ul { list-style-type: square; }
ul li { margin: 10px 0; }

a { color: #BD533A; }
a:hover { color: #922C14; text-decoration: none; }

.cotojatka-anchor { border: 2px solid #ECA999; }
.cotojatka { border: 2px solid #AFC691; }

.cotojatka, .cotojatka-anchor { padding: 3px 5px; background: white; }
body > .cotojatka, body > .cotojatka-anchor { font-size: 90%; }
* html .cotojatka, * html .cotojatka-anchor { font-size: 85%; }

.mono-data { font-family: monospace; background: #FFFCED; font-size: 115%; }
* html .mono-data { font-size: 100%; }

pre { width: 480px; border-top: 3px dashed #E59E8D; border-bottom: 3px dashed #E59E8D; background: #FFF9F7; padding: 10px; overflow: auto; font-size: 115%; }
* html pre { padding-bottom: 25px; overflow-y: hidden; font-size: 100%; }

table { width: 80%; margin: 20px auto; }
td  { background: #F9FDF4; padding: 4px 7px; border: 1px solid #C8EC99; }
tr.ne td { background: #FFF9F7; border-color: #E59E8D; }

div.back { text-align: right; padding: 10px 30px; }

Předpokládal jsem, že změnou stylizace .cotojatka budu hýbat výsledným efektem, je tedy potřeba v té Derovo CSS ještě měnit jiné atributy? Měl někdo z vás podobný problém? Nebo máte někdo tak bystrou mysl abyste mi dokázali z tak nedokonalého popisu dát pár nasměrování kam se po-ohlédnout?

Zkoušel sem hledat samozřejmě nejprve na internetu, ale buďto sem nezadával správné tagy nebo jsem nebyl šťastným lovec :(

Za každou radu děkuji, Lukáš
Str4wberry
Profil
Asi bych spíš doporučil použít něco aktuálního. Co jsem je před časem zkoušel, tak už ani pořádně nefungovala napříč současnými prohlížeči.
Recik
Profil
Již není potřeba odpovídat, můžete téma uzavřít :-)

i když "cotojátka" vypadali pro mne jako vysvobození, našel sem odkaz sem http://www.kasman.sk/index.php?id_clanku=819 a splňuje to veškeré mé skromné očekávání.

I tak děkuji, třeba to dalšímu hledajícímu pomůže :)

Lukáš.
joe
Profil
Recik:
našel sem odkaz
To je špatný příklad, proč by celý vysvětlující obsah (obsah tooltipu) měl být odkazem? Kromě toho, uvnitř něj nemůžeš definovat jiný odkaz.
margin
Profil *
joe:
To je špatný příklad
Dá se jednoduše upravit tak, aby neměl tebou zmíněné nedostatky.
joe
Profil
margin:
Ano? A jak? Řekl bych, že ne. A pokud myslíš umístit tooltip (v kódu zanořený span v a) hned za element a pak ho zachytit pomocí + v CSS, pak tomu dodáš akorát další nedostatek :-)
Str4wberry
Profil
Pokud bude stačit funkčnost bez JS od Exploreru 7, tak to není problém.

Jinak bych řekl, že nejlepší je žádné :hover tooltipy nepoužívat. Protože třeba na mobilu se k jejich obsahu nemám jak dostat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0