Autor Zpráva
csrlive
Dobrý den,

rád bych si na svůj blog vytvořil menu pomocí css. Menu vytvořím pomocí html
kódu:

<div id="menu">    
<ul id="nav">
<li><a href="#">Autoři</a></li>
<li><a href="#">Články</a></li>
<li><a href="#">Fotografie</a></li>
<li><a href="#">Kontakt</a></li>
</ul>
</div>

i když se snažím pomocí css to formátovat, tak mi to nefunguje. Neustále to
vypadá takto. Chtěl bych se zbavit toho rámečku.
stávající stav: img24.eu/v-aetd9ga.jpg

rád bych z toho chtěl toto
požadovaný: img24.eu/v-fyi9uz7f.jpg

Můžete mi někdo poradit co napsat do css, aby to aspoň trochu vypadalo jako na
tom druhém obrázku? Děkuju všem za pomoc.
DJ Miky
Pokud se chceš zbavit rámečku, tak ho z CSS odstraň. Bez znalosti tvého CSS kódu bohužel asi lepší radu nedostaneš.
MyShare
a kde je Css ?
Nechápem na prvom obrázku ukazujete, že chcete odstrániť horný border a na druhom sa v li nenachádza border ale horný už hej tak teda ktorý rámček odstrániť? medzi odkazmi alebo horný?

ak to chcete ako na druhom tak asi potom
#nav li { border: none; }

Ale neviem ako vyzerá ten váš Css kód toho menu.

Edit: DJ Miky ma predbehol :)
csrlive
Právě, že nic v css ještě nemám, ale jakmile do gadgetu html v blogspotu dám tento kód, tak se mi zobrazí to menu, ale je okolo toho ten rámeček.

MyShare:

použil jsem #nav li { border: none; }, ale rámeček nezmizel. Asi bude nějaký problém kombinace blogspotu a kódu html
MyShare
#menu ul#nav { border: none; }?
Edit: počkať, počkať teraz som to lepšie prečítal ty chceš aby sme ti pomohli pomocou css vytvoriť toto? „http://img24.eu/v-fyi9uz7f.jpg

Ak áno tak sorry zle som to zo začiatku pochopil ja som totiž myslel, že to už máš nakódované a potrebuješ sa len zbaviť bordera :)
csrlive
MyShare:
zkoušel jsem toto #menu nav ul li { border: none; }..to nefungovalo..to vaše už ano..jen je mezi každou položkou v menu svislá čára..je možné jí taky nějak odstranit..a ještě jestli by to šlo zarovnat na střed? když je to bez seznamu jen text, tak to se mi podaří zarovnat, ale když je v tom ten seznam, tak mi to nejde
MyShare
csrlive:
je možné jí taky nějak odstranit?
Áno je
skúste len proste li { border: none; }
csrlive
MyShare:
já měl udělán html kód..bez jakéhokoliv stylu v css..i bez toho se mi tam právě udělal ten rámeček a nějak jsem nevěděl jak ho odstranit

MyShare:
neodstranilo se to..ani když jsem dal ul { border: none; }
MyShare
Tak asi v blogspote je už nastavené ul či li s borderom skúste ešte pre istotu

MyShare:
li { border: none !important; }

A ak nebude fungovať zašlite link na vašu page :)
csrlive
nezafungovalo.

http://aminokyselina.blogspot.cz/
MyShare
li a{ border-right: none !important; }
csrlive
MyShare:
výborně, zmizelo to..teď jen to vycentrovat na střed..zkoušel jsem toto #menu ul#nav { text-align: center; }..ale zase bez úspěchu.můžete mi s tím ještě poradit?
MyShare
text-align: center; ???? to zarovnáte text na stred čo tak margin: 0 auto;
csrlive
MyShare:
aha, já právě viděl někde poznámku, že se dá použít i text-align..jinak jsem použil margin:0 auto a posunulo se to o trochu,a le ne úplně na střed.
margin
Profil *
MyShare:
to zarovnáte text na stred čo tak margin: 0 auto;
V tomto případě sotva, text-align: center; je vhodnou volbou, ale položky LI nesmí mít float, dal bych jim display: inline;
yamainu
Já tam žádný rámeček kolem menu nevidím (FF, IE, Opera, Chrome). Apropó, vypni si tu javascriptovou hrůzu zakazující pravé tlačítko myši. Je to opruz.
csrlive
yamainu:
odstraněno..ten rámeček už vidět není..podařilo se mi ho s pomocí kolegy zneviditelnit
MyShare
yamainu:
Teraz už nie kedže je none; ale to zakázujúce prave tlačidlo je veľka hlúposť ktorá sa jedným klikom aj tak dá obísť takže to zruš.
csrlive
margin:
ehm..můžu poprosit o radu, jak to do css zapsat?
mám tam zatím toto

#menu ul#nav
{border: none;
margin: 0 auto;}
li a{ border-right: none !important; }

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: