Autor Zpráva
corax
Profil
Ahoj,
narazil jsem na problémek, že potřebuji skrýt u obrázků v galerii vznášející se title , který se objeví, když nad obrázek najedu myší . Smazat ho z HTML úplně jednoduše nemůžu a navíc považuji za rozumné tam title mít , ale vypadá to trochu blbě. Obzvláště, když je title dlouhý. Dá se to nějak pomocí CSS? Je na to nějaký hack? Dá se vzhled tohoto rámečku s title pozměnit (vzhled)? Vlastně stejný problém mám i s odkazy.....
Dík za radu
margin
Profil *
Nerozumím ti, buď title chceš, nebo nechceš.
Existují různé javascriptové tooltipy.
corax
Profil
No, NEchci aby se zobrazoval při najetí myší nad obrázek , ale chci aby tam byl kvůli robotům.... A navíc nemám k tomu HTML přístup (PHP, co dělá to HTML), můžu tam jen měnit CSS.
Chamurappi
Profil
Reaguji na coraxe:
ale chci aby tam byl kvůli robotům
Proč by měl vyhledávací robot zohledňovat informaci, kterou uživatel vyhledávače neuvidí? To je trochu podvod, ne?
Nevím, jak je to dnes, ale před pár lety všichni roboti atribut title vesele ignorovali.

Dá se to nějak pomocí CSS?
Ne.

Dá se vzhled tohoto rámečku s title pozměnit (vzhled)?
Ne.
Plaváček
Profil
Chamurappi:

Nevím, jak je to dnes, ale před pár lety všichni roboti atribut title vesele ignorovali.

Vesele ignorují dodnes. Ostatní otázky jsi zodpověděl.
corax
Profil
Asi jsem žil trochu v bludu ohledně důležitosti title. Trochu se mi to namíchalo s alt .
Alespoň vím, že se to zneviditelnit (jednoduše) nedá a nebudu se snažit.
Dík moc !!!
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na coraxe:
„Asi jsem žil trochu v bludu ohledně důležitosti title“
Možná se ti to jen plete. Tag <title> vždy byl a nadále je (nejen) pro SEO důležitý, zatímco atribut title v SEO nehraje roli (tedy pokud není naopak dokonce kontraproduktivní).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0