Autor Zpráva
Prochy
Profil
Dobrý večer,

po dlouhé době jsem dělal kódování HTML stránek z dodaného grafického návrhu. V opeře, firefox, chrome, se to zobrazuje shodně. IE8-10 téměř stejně, až na trochu posunuté horní menu, vypadá to, že tam je rozdílná velikost mezer mezi písemny, ale letter-spacing to nějak nevyřešil, tak nevím čím by to mohlo být. Co se týče IE7 tak bych to taky rád optimalizoval, ale tam už to je trochu víc rozsypaný, ale kdyby někdo mohl poradit, tak bych se nezlobil. :-)

Stránky

Děkuji za pomoc
ra100
Profil *
Moźno pridať do css -
* {
margin: 0;
padding: 0;
}
Prochy
Profil
To problém neodstraní. Vypadá to, že v IE je širší písmo než v jiných prohlížečích, tak nevim, jak tento problém odstranit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Prochyho:
Proč nastavuješ blokům s obsahem výšku? To, jak bude text vysoký, nikdy nemáš jisté.
Proč mají odkazy v horním menu float: right? Koukám, že float: right dáváš na více míst, přestože je při stavbě layoutu potřeba jen vzácně…
Prochy
Profil
Chamurappi: Děkuji za odpověď
Proč nastavuješ blokům s obsahem výšku? To, jak bude text vysoký, nikdy nemáš jisté.
Ano, vím. Měl jsem to zezačátku, abych vidělat jak to přibližně vypadá a poté jsem to zapoměl zrušit.

Proč mají odkazy v horním menu float: right?
Přišlo mi lepší to menu přisadit k pravému kraji a odsadit o určitý kus od pravého okraje než levého. Je na tomhle způsobu něco špatně?
Prochy
Profil
Tak v Explorerech >=IE7 už se to zobrazuje téměř shodně, jen tu je pár odlišností. IE9,10 má nejspíš širší písmo, lze to nějak vyřešit? U IE7 je problém s odsazením levého menu od prvního info bloku pod ním, není to nic hrozného, ale čím by to mohlo být? Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na Prochyho:
Přišlo mi lepší to menu přisadit k pravému kraji
Myslel jsem float: right přímo na <a>, které bylo samo uvnitř plovoucího <li>. To tam v době, kdy jsem odpovídal, nedělalo nic krom problémů (+ ještě měnilo chování řádkového prvku v blokový, na kterém zafunguje margin-top, což by se ale dalo udělat i vlastností display: block).

IE9,10 má nejspíš širší písmo, lze to nějak vyřešit?
Písmo je stejné, ale mezery mezi písmenky jsou přibližně o třetinu pixelu větší než ve Firefoxu (rozdíl oproti jiným prohlížečům jsem neporovnával). Žádná zázračná rada, která by rozměry srovnala, neexistuje. Na způsob vykreslování písma se nemůžeš spoléhat, snaž se, aby menu vypadalo rozumně i při jiných proporcích.

není to nic hrozného, ale čím by to mohlo být?
Zase tím plaváním. Pro #contact .infoBlock span, #contact .infoBlock p, #findUs .infoBlock span, #findUs .infoBlock p nastavuješ float: right a pro #contact span, #contact span p, #findUs span, #findUs span p, přestože ani v jednom případě plavání nepotřebuješ. Na zarovnání textu v bloku se používá text-align.
Prochy
Profil
Děkuji moc, hned první odpovědí si mi odpověděl, kde je hlavní chyba návrhu. Nevěděl sem totiž, že jakmile to má nastaveno jako display:block;, takže na něj začne fungovat pozicování pomocí margin a padding. Vždy když jsem měl inline prvek, tak jsem mu nastavil obtékání, aby mi fungovalo pozicování.

Teď už to vypadá od IE7 a výš stejně.

Ještě jednou děkuji za vysvětlení a za pomoc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0