Autor Zpráva
Kolemjdoucí
Profil *
Ahoj, jak by se dala nastavit patička aby byla vždy přilepena na spod stránky? Abych byl přesnější, na menším monitoru je patička úplně na spodu stránky. Když si ale web zobrazím na větším monitoru tak je patička posunuta. Díky.
weroro
Profil
Patička vždy dole
Kolemjdoucí
Profil *
Díky, ale to bude úplně statická, ne? Takže když bude obsah dlouhý tak patička bude nad textem a bude se posouvat s textem, ne?
margin
Profil *
Kolemjdoucí:
Díky, ale to bude úplně statická, ne?
Vždyť je tam ukázka, stačí se podívat.

Takže když bude obsah dlouhý tak patička bude nad textem a bude se posouvat s textem, ne?
Neumím si představit, jak by vypadala patička nad textem posouvající se s textem.
RockFire
Profil
margin: prostě by se pohybovalo se scrollováním, tzn bys ji furt viděl.
Trejpa
Profil
margin:
Možná chce jen překryvnou lištu pevně připojenou ke spodnímu okraji okna neposouvanou s posunem stránky. Na to je fixní pozice.
...
Profil *
No jo, ale spodní okraj okna není spodek stránky. Spodek stránky je na dostatečně dlouhé stránce někde pod stolem ;-)
Kolemjdoucí
Profil *
RockFire:
Ano, přesně tak.

Trejpa
No má to prostě fungovat tak, že když bude stránka na výšku malá aby se dala patička na spod stránky. Když nebude (bude tam hodně textu) tak je na spod stránky pořád :) ... ono řešení, které napsal weroro je dobré, ale používá tam div do kterého je obalená celá stránka. Já nemám div, který by obaloval celou stránku. Mám tam header, který má width: 100% a stejně tak patičku. Obsah je vycentrovaná na střed. Díky.
weroro
Profil
Možno už iba riešenie pomocou JS by bolo v tomto prípade použiteľné. Zisťovať výšku obsahovej časti a podľa toho prepínať triedy poprípade rovno v JS definovať pozíciu pätičky.
Kolemjdoucí
Profil *
weroro:
Asi to bude nejlepší no. Myslel jsem, že se to bude dát řešit pomocí css. Díky.
xROAL
Profil
Kolemjdoucí:
A skutočne by bol problém pridať jeden DIV ktorý by obalil celú stránku, s tým že jeho výška bude 100% a position: relative;?
V prípade že by obsah stránky nezaplnil celú dostupnú výšku okna tak to spraví tento obalovací DIV a v prípade že obsah stránky bude dostupnú výšku okna presahovať, tak tento DIV sa natiahne spolu s ním.
Footer by potom mal position: absolute; bottom: 0; čo zabezpečí že bude vždy prilepený k spodnej časti tohto "obalovacieho" DIVu (nie okna).

V praxi to potom vyzerá tak, že ak obsah stránky nevyplní celé okno, tak footer bude každopádne prilepený na spodný okraj okna, no v inom prípade footer vždy spadne až pod obsah.

Na toto vôbec nie je potreba používať JS, v CSS sa to dá vyriešiť pár riadkami.

(Ostatne toto všetko je vysvetlené v danej ukážke, len nechápem vetu „ale používá tam div do kterého je obalená celá stránka. Já nemám div, který by obaloval celou stránku.“)
RockFire
Profil
xROAL:
Nepochopil jsi, o co jde. Přečti si můj příspěvek.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0