Autor Zpráva
Thomas777
Profil
Zdravím vás, lidé zkušení.

Když jsem zkoušel, zda-li jsou nové stránky, na kterých pracuji validní, vyskočilo mi pár chybových hlášek - ach jaj.
- Rozdílu mezi id a class rozumím, chápu i proč by to tak mělo být, ale když prohodím teď špatně naprogramované tagy, vůbec to nefunguje.

http://www.li-di.cz/li-di2/index.html přesně takhle to má fungovat, ale když prohodím id za class v „odstavec“ a samozřejmě změním # na ., tak to nemaká. Jsem z toho v pasti a potřeboval bych od vás poradit. Samozřejmě jsem zkoušel googlit, ale rada proč to nefunguje se mi nikde nezjevila. Při class se červený okraj změní v šedivý a zároveň není zarovnán tak, jak bych si ho představoval.

css v id podobě:
#odstavec {padding:1em; border:1px solid rgb(208,0,0); margin: 10px 0 0 10px; text-align:left;}
html v id podobě:
<div id="odstavec">
<p>Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer quis dignissim In mollis nulla. Pede Sed Phasellus lacus montes cursus Nunc augue Curabitur vitae habitasse. Pellentesque laoreet Suspendisse Lorem lacus fames Quisque a Mauris lacinia quis. Velit ut massa quis sit tempor sed pellentesque laoreet Sed condimentum. Rhoncus sit justo Mauris suscipit In Nulla ante iaculis Morbi interdum. Euismod leo Nam vitae tristique condimentum Integer ac vitae malesuada.</p> 
</div>
PecanCZ
Profil
a nefunguje to ani takto?
.odstavec {padding:1em; border:1px solid rgb(208,0,0); margin: 10px 0 0 10px; text-align:left;}

<p class="odstavec">Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer quis dignissim In mollis nulla. Pede Sed Phasellus lacus montes cursus Nunc augue Curabitur vitae habitasse. Pellentesque laoreet Suspendisse Lorem lacus fames Quisque a Mauris lacinia quis. Velit ut massa quis sit tempor sed pellentesque laoreet Sed condimentum. Rhoncus sit justo Mauris suscipit In Nulla ante iaculis Morbi interdum. Euismod leo Nam vitae tristique condimentum Integer ac vitae malesuada.</p> 
jenikkozak
Profil
Problém je způsobený tím, že nastavené vlastnosti třídy přebíjíš selektorem #outer .odstavec.
margin
Profil *
Thomas777:
Samozřejmě jsem zkoušel googlit, ale rada proč to nefunguje se mi nikde nezjevila.
Pravděpodobně proto, že jsi nevěděl, co googlit.
Na www.jpw.cz se o tom píše v článku Kaskádování, v kapitole Podrobnější selektor.
Pozor, v článku je chyba, za pseudotřídu u odkazů je 10 bodů.
Thomas777
Profil
jenikkozak:
Výborně! Toho jsem si vůbec nevšiml. Teď to funguje tak, jak má. Přepsal jsem #outer .odstavec do podoby v jaké bych ho chtěl mít a vše funguje. Moc děkuji!

Nicméně se mi tu vyskytla další chyba, se kterou si poradí opravdoví fajnšmekří. Obrázek, který je nad kalendářem a vypadá jako držák kalendáře se zobrazuje pouze z půlky. V náhledu file:///C:/Users/blablabla/web/li-di2/index.html v GCH i FF se obrázek zobrazuje naprosto funkčně, ale na webu http://www.li-di.cz/li-di2/index.html vůbec! Můžete se na to prosím ještě někdo podívat a pomoci mi vyřešit snad již poslední problém? Mockrát děkuji a především díky jenikkozak. Díky chlape, jsi fakt všímavý a navíc jsi si prohlídl celý kód, odhalil jsi okamžitě chybu a toho si vážím.
juriad
Profil
Thomas777:
Ten obrázek je na webu vadný, nejspíš při kopírování spadlo spojení.
identify: Premature end of JPEG file `hendler.jpg' @ warning/jpeg.c/JPEGWarningHandler/349.
identify: Corrupt JPEG data: premature end of data segment `hendler.jpg' @ warning/jpeg.c/JPEGWarningHandler/349.
Thomas777
Profil
juriad:
No jasný, 5x jsem ho musel přenahrát. 4x chyba, po 5 se vše zadařilo. Díky moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0