Autor Zpráva
Evelína
Profil *
Dobrý den,

moc prosím o pomoc. Mám webové stránky psané v css a html. Jen bych potřebovala abych místo hlavičky kde mám obrázek se mi ty obrázky střídaly. Lze místo toho dát banner? popřípadě jak? nikde jsem nic nenašla :(
Děkuju
Yuhů
Profil
Střídání obrázků se v CSS zařídit nedá. V praxi je nutno použít jeden z těchto způsobů:

- obrázky vložit do flashe a místo obrázku do stránky vložit ten flash.
- obrázky vložit do animovaného gifu a do stránky vložit ten gif. Umějí to některé grafické programy (z hlavy nevím, už jsem to dlouho nedělal). Kvalita gifu bývá ale kvůli berevnému omezení mizerná na to, aby se tak střídaly nějaké krásné fotky.
- použít javascript, který bude obrázky střídat. Protože jde o relativně poptávané řešení, už hodně lidí to napsalo. Dá se to dohledat pod názvem carousel. Takže doporučuji třeba googlit [carousel javascript] nebo tak něco.
Str4wberry
Profil
V CSS lze od Exploreru 10 použít animaci.
V HTML lze od Exploreru 3 použít <marquee>.

Konkrétní řešení, která by šlo použít i pro tento případ, jsme probírali před časem v tématu Odpočet na web?.
Petr ZZZ
Profil
Dotaz na Google CSS 3 timer without JS vrátí docela dost výsledků, nemám s tím ale zkušenost a nepočítám s podporou ve většině aktuálně používaných prohlížečů.

Zdá se, že marquee až tak k zahození nemusí být; ukázka: 1, 2, 3. :-)

(Je docela kumšt najít zde na diskusi obrázek, který by se dal použí(va)t na výrobu ukázek. :-)
margin
Profil *
Petr ZZZ:
Zdá se, že marquee až tak k zahození nemusí být
Má to nějaké mouchy ;-)
http://kod.djpw.cz/msb
Petr ZZZ
Profil
margin:
Myslíš tu prodlevu, kdy není vidět nic? Zkusil jsem ji vyřešit přidáním divu s pozadím (viz druhá ukázka), ale nějak se to cuká, jako kdyby výpočet pozadí jel jinak než výpočet marquee (IE 10).

Kromě toho je tam problém s tím, že je-li stejné pozadí jako (dejme tomu poloviční, viz druhá ukázka) část marquee, je jeden stav vidět dvě třetiny doby a druhý jen třetinu, místo aby to bylo půl na půl. Hezké by to mohlo být např. tehdy, pokud bude záměrem zobrazit tři stavy. Jeden by byl na pozadí a druhé dva přes marquee. I tak je ale otázka, zda ta prodleva není chybou prohlížeče – budoucí prohlížeče ji můžou vyřešit a začne to fungovat jinak, než autor původně zamýšlel.

Takže to asi fakt má mouchy. :-/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0