Autor Zpráva
n5ver
Ahoj, jako hlavičku mám obrázek, který chci, aby byl automaticky po celé šířce stránky, ale on se mi na krajích stejně cca o 10px ořízne. Děje se to ve všech prohlížečích. Nechybí mi v CSS nějaký atribut? Zde je kód:
#head { background: url('head.png') repeat-x top center; height: 345px; }
lionel messi
Fotografie na pozadí (naštuduj si hlavne background-size a jeho alternatívy).

A deklaruješ len height, treba použiť width: 100%. To je ešte dôležitejšie, než ten môj prvotný odkaz.
n5ver
Děkuji za odpověď, ale když mám width: 100%; tak je to to samé.
juriad
Nemáš náhodou na elementech html, body nějaký padding/margin?
n5ver
Nemám zatím je to jenom o pár řádcích, abych měl rozvržení stránky tady je to celé (jinak u #top je to to samé...):
html {  }
body {  }
#top { width: auto important!; height: 25px; background-color: #ffff00; position: relative; top: -8px; }
#head { background: url('head.png') repeat-x top center; height: 345px; width: 100%; }
#page { background-color: #000000; margin: 0em auto; height: 100%; width: 1200px; position: relative; top: -25px; }
lionel messi
Prečo width: auto important!;? A tie position:relative nie je najlepší nápad (Relatívne pozicovanie trápi začiatočníkov)
margin
Profil *
Element body má výchozí odsazení, ve většině prohlížečů je to 8px. Doporučuji vynulovat, pro jistotu takovou, takovouto deklarací:
html, body {margin: 0; padding: 0;}
Nedal jsi živou ukázku, jen z CSS (hez HTML a obrázků) hádám, o co se pokoušíš, ale pak pravděpodobně budeš moci vymazat relativní pozicování #top. Proč máš v kódu pitominy, na které poukázal lionel messi, netuším a doporučuji se jich zbavit.
n5ver
Předělám a pokusím se upravit zítra dle vašich rad.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: