Autor Zpráva
HHanis
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak můžu docílit toho abych měl rozvrstvené pozadí. Mám tím na mysli toto --> http://www.dekos-r.cz/. Všimněte si těch vrstev bíle pozadí, modrý pás s obrázkem a nakonec šedé záhlaví s kontaktem katalogem a menu. Děkuji za odpověď
Chamurappi
Profil
Reaguji na HHanise:
Na první pohled v tom nevidím rozvrstvené pozadí, ale několik bloků s neomezenou šířkou a s pozadím, uvnitř nichž jsou vycentrované bloky s jednotlivými částmi obsahu. (Ale jak je to nakódované jsem nekoukal…)
HHanis
Profil
Děkuji za odpověď, já totiž vůbec nemám ponětí jak toho docílit, zkoušel jsem to všelijak celé odpoledne, ale pořád to nešlo... Když dám neomezenou šířku tak se stránka roztáhne a zobrazí se rolovací lišta. Zase když dám omezenou šířku tak to není přes celou šířku. No a když už si myslím že se mi to povedlo tak si tu stránku zobrazím ve smartphonu a tam ta stránka má kus useknutý. Nemohl by mi prosím někdo poradit jak toho docílit aby to fungovalo stejně jako na webu co jsem zde dával? :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na HHanise:
Když dám neomezenou šířku tak se stránka roztáhne a zobrazí se rolovací lišta.
Jestli zadáváš 100%, tak tomu bych neříkal neomezená šířka. Ale i těch 100% by mělo fungovat, pokud nepoužíváš zároveň padding nebo border.

zkoušel jsem to všelijak celé odpoledne
Ale neukázal jsi nám výsledek, takže se těžko odhaduje, v čem jsi dělal chybu.

Vyrobil jsem živou ukázku možného řešení. Tamní width: 50% pro třídu obsah si můžeš nahradit jakoukoliv konkrétní šířkou (klidně v pixelech), procenta jsem zvolil jen proto, aby to byl efekt pruhů dobře viditelný v libovolném rozlišení.
HHanis
Profil
Znovu vám děkuji za reakce na můj příspěvek, zde je můj výsledek http://kod.djpw.cz/pbc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0