Autor Zpráva
exoslav
Profil
Čau,
mohl by mi někdo poradit, jak spravit divné chování tagů po najetí myši? Jde o to, že obrázek uvnitř těchto tagů změní svoji velikost a následně se zase vrátí do své původní velikosti.

Zdroj: http://diskuzniforumarcheologie.4fan.cz/galerie.php jde o ty odkazy Ceník, Domů, galerie atd. mezi obrázky v tělě stránky.
Kubo2
Profil
exoslav:
změní svoji velikost a následně se zase vrátí do své původní velikosti
Žiadnu zásadnú zmenu veľkosti po najetí myšou na tie obrázky nepozorujem.
Jediné, čo sa stane, že sa pomocou CSS prechodu zmení priehľadnosť tých obrázkov.
Mrkni sem + všimni si použitie transition (červene orámované).
Nie je to nič zvláštne ani ťažké :-)
han5vk
Profil
Kubo2:
Mne sa v Chrome (na win 7) po najetí myšky nad ten link ten obrázok "pošupáva" o pixel, či dva a to na všetky strany (každý inak), nasleduje ten prechod a potom sa vráti obrázok na svoje pôvodné miesto. Neviem ale čím to je spôsobené. V mozille ani opere sa to nevyskytuje, v IE 8 je celá stránka rozpadnutá.
Kubo2
Profil
han5vk:
"pošupáva" o pixel, či dva
V Chrome na Ubuntu 12.04 LTS ostáva na svojom mieste, zmení sa iba tá priehľadnosť.
exoslav
Profil
To je divný... v IE 10 mi to teda nedělá, ale v chromu mi to prostě blbne :/ jde fakt jen o malé, jakoby poodskočení té výplně a obrázku (snad jen o 2px). Např. u položky galerie se mi změní i velikost obalovacího divu (zase cca o 2 px směrem doprava), ale u položky o nás ne, tam se jenom posune malinko obrázek uvnitř divu směrem dolů a poté se hned vrátí zpět. Asi to souvisí s opacity a transition (jelikož když odendám transiton, je vše ok - jakoby se během přechodu ta velikost pozměnila a když je efekt u konce, vrátí se velikost do normálu). Jestli to tam nevidíš, tak nevím, možná je chyba jen u mě. Jinak nevím co přesně jsi chtěl říct s těma transitions... ;-)


han5vk:
Mně se teda v IE 8 zobrazuje v pohodě


Tak jsem to vyřešil, nevím jestli byla chyba v tomhle, napadá mě několik dalších možností, v čem by mohla (např. problém s proporcemi udávanými v procentech, animace transition, opacity...). Nicméně, jak jsem koukal, obrázky uvnitř obalovacích divů (mám na mysli obrázky s popisky: ceník, galerie etc.) byly ve skutečnosti větší, ale na stránce byly zmenšené (přitom jsem je dělal přesně na "míru", ale jsem si to blbě vypočítal). Zmenšil jsem je teda přesně na 225x50 px a je to v pohodě.

ještě je teda otázka, jak se vám stránka zobrazuje v IE8? Mně v pohodě...


Ano, tak to nebyl jediný problém, já to věděl :) ještě jsem musel zarovnat každý div zarovnat na střed obalovacích divů (těch 4 sloupečků) pomocí margin: 0 auto A teď už to jde... ale stejně to je divný :/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0