Autor Zpráva
Stalker
Profil
Ahoj,

jak na to? Asi jsem tak tupej, ale neumím to udělat podle plaváčkova návodu . Momentálně mám relativní pozici hozenou na body a patičku stylovanou absolutně, ale nefunguje to.

Zkoušel jsem patičku obalit ještě do jednoho divu a tomu nastavit absolutní pozici, ale ani tak to neprošlo.

Bohužel se mi to nepodařilo udělat ani dle tohoto návodu: ryanfait

Vzorové stránky: test.mcernak.cz

Předem díky za trpělivost
lorin
Profil
Zkuste patičce nastavit:

position: fixed;

viz. Position
Stalker
Profil
lorin:
Fixed pozice je blbost, to by ta patička byla vidět vždy i uprostřed textu. Jenže já ji chci mít viditelnou pouze dole (tzn. pod veškerým obsahem), a to ať tam mám hodně, nebo málo textu.
PecanCZ
Profil
v css nastav html {height: 100%;} a nebo to jde řešit i pomocí jQuery, kdy si spočítáš výšku viewportu a následně od něho odečteš #telo + #paticka, pokud bude výška viewportu menší než tato hodnota tak nastavíš patičce position: absolute a bottom: 0
Fisir
Profil
Reaguji na Stalkera:
<html> musí mít height: 100% a #telo musí být přímo na vrchu stránky (odstrkuje ti ho #hlavicka, místo marginu zkus padding).
Stalker
Profil
[#4] PecanCZ
jQuery do toho zatím motat nechci. Moc mu nerizumím a nechci to prozatím zbytečně komplikovat.

[#5] Fisir
Tvoje řešení na stránce test.php sice pomohlo, ale když se podíváš na jakoukoliv jinou stranu, například: index, tak se to tam zase celé rozsype.

Jdu si s tím ještě hrát, ale zatím netuším co s tím.
Fisir
Profil
Reaguji na Stalkera:
U index.php pomohlo smazání height: 100% u body. Problémem ale pravděpodobně bude zpětná kompatibilita. Jako jednodušší řešení se mi zdá použít Sticky Footer, místo Plaváčkova řešení.
Stalker
Profil
[#7] Fisir
Jn, je to jako patlání chyby chybou... Sticky footer už jsem také zkoušel, ale neúspěšně. Dám tomu ještě jednu šanci a uvidíme, zda pomůže. Jdu to tedy předělat.

edit:
tak jo, Sticky Footer funguje. Dělal jsem to včera večer a asi jsem na to už neměl sílu. Díky moc Fisire :)
Fisir
Profil
Reaguji na Stalkera:
Díky moc Fisire
Nemáš zač ;).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0