Autor Zpráva
Janča N.
Profil
Zdravím, mám div, který musí mít nutně width:1920px - v tomto divu totiž pozicuji prvky, které musí sedět.
I když dám na něj nebo na element obalující overflow:hidden; tak na menších rozlišeních se ukazuje horizontální posuvník...div s šířkou 1920 je centrován na střed.

Jak docílit toho, aby na menších rozlišeních se div ořízl dle maximálního rozlišení displeje?

Předem díky. Hezký večer.
Trejpa
Profil
Janča N.:
Ne daný element, ale obalující musí mít overflow, aby mohl obsah zalézat.
Živá ukázka / Odkaz
Janča N.
Profil
Trejpa:

Problém je ten, že element #b má tyto styly...
Ukázka

Tzn..ta absolutní pozice je tam nutná...
Trejpa
Profil
Janča N.:
A proč není #b centrované normálně pomocí margin: auto, ale tou zrůdností přes pozici?
Janča N.
Profil
Trejpa:
jak vycentruješ absolutně pozicovaný prvek? Margin: auto mi nefungovalo...
Našla jsem to tady:
http://stackoverflow.com/questions/8508275/how-to-center-a-position-absolute-element


Ta absolutní pozice tam není z důvodu centrování...
Zechy
Profil
Janča N.:
Teoreticky mě ani nenapadá situace, proč centrovat absolutně pozicovaný prvek. Potřebuju-li ho odsadit z vrchu či zabránit, aby nepřesáhl určitou hranici ze spoda, dám mu margin. Pak už se snadno pozicuje tím, že mu nastavíš boční marginy na auto.

Margin: auto mi nefungovalo...
Centruje se přes margin: 0 auto; - Protože prohlížeč automaticky spočítá margin pro boční strany, né horní a spodní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zechyho:
Protože prohlížeč automaticky spočítá margin pro boční strany, né horní a spodní.
Pro horní a spodní platí, že auto je nula. Takže margin: auto funguje také.
margin
Profil *
Koukám, že téměř nepoužívaný IE7 (a také IE6) horní/dolní margin zachová. Protože se takto centrující zpravidla DIVy, tak to nevadí, ale třebas u odstavců by došlo k rozdílnému zobrazení.
Zechy
Profil
Chamurappi:
Áha :) Tak to jsem netušil :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0