Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Dobrý večer,

pri práci som sa stretol s nasledovným problémom: Chcel som vytvoriť úplne obyčajnú tabuľku, tá však neprispôsobuje svoju šírku šírke okna a pri zmene rozlíšenia z neho vyteká (dokonca nie je ani vycentrovaná). Šírku tabuľky ani buniek pre istotu nezadávam, ale zdá sa, že prehliadač si s tým ani tak nevie poradiť. Normálne by tabuľka mala byť vycentrovaná a pri zmenšení okna nepretekať mimo divu s obsahom. Môže byť problém v tom, že nepoužívam pevný layout stránky alebo je chyba niekde úplne inde? Živú ukážku prikladám. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
ed11
Profil
Odstraň tabulce margin-left:15%;margin-right:15%; a dej margin:0 auto;
lionel messi
Profil
Skúsil som, ale nefunguje - tabuľku samozrejme "natiahne" od kraja ku kraju, ale inak sa správa presne rovnako a vytrvalo odmieta prestať vytekať.
ed11
Profil
Oprava, padding to nebude


Je to z důvodu .telo1{width: 90%;}
lionel messi
Profil
ed11:
Je to z důvodu .telo1{width: 90%;}

Tak to bude dosť tvrdý oriešok, skúsil som si % nahradiť px a nepretekalo to, ale prerábať celý layout kvôli jednej neposlušnej tabuľke asi nie je najlepšie riešenie, nedá sa niečo vymyslieť pri "gumovom" layoute?
margin
Profil *
Zmínil to už ed11, na řádku 18 CSS soboru máš:
h1, p, hr, h2, h3, h4, ul, ol, iframe, table, .telo img {margin-left:15%; margin-right:15%}

Dej tam:
h1, p, hr, h2, h3, h4, ul, ol, iframe, table, .telo img {margin-left:auto; margin-right:auto;}
ed11
Profil
Tak jak?
lionel messi
Profil
Stále je tam určitý problém - keď si tú stránku pozerám v FF v režime Responsive Design, tak tá tabuľka po zmenšení šírky okna pod istú hranicu stále preteká.
ed11
Profil
zkus table.alergie td {table-layout:fixed;}

Tady je stejný problém myslím
margin
Profil *
lionel messi:
tá tabuľka po zmenšení šírky okna pod istú hranicu stále preteká.
A co bys chtěl, aby dělala? Tabulka se nyní chová naprosto standardně.
lionel messi
Profil
margin:
Tabulka se nyní chová naprosto standardně.
Ďakujem za vysvetlenie, myslel som si, že je to nejaká chyba. Ako menší problém vidím, že pri menšom rozlíšení proste vyteká, nevyzerá to pekne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0