Autor Zpráva
jefitto44
Profil
O CSS3 neviem akosi nič nájsť v slovenčine/čestine, preto by som sa chcel opýtať, ako sa dajú zaobliť rohy? Mám objekty, ktoré sú ohraničené vlastnosťou border: 2 2 2 2 a chcel by som, aby sa tieto rohy zaoblili. Existuje na to údajne nejaká vlastnosť. Lenže aká? Kde môžem nájsť niečo o CSS3/html5 v Slovenčine/Čestine?

PS: Nie, nie je to o tom, že nerozumiem anglicky, ani o tom, že by som bol lenivý
Str4wberry
Profil
Kulaté okraje v CSS
Plaváček
Profil
jefitto44:

border-radius. Více o CSS3 zde: http://www.zdrojak.cz/n/css3/
jefitto44
Profil
Akosi mi to nefunguje... píšem dobre?

#header {
    padding:50px 25px 0 25px;
    margin:0 0 15px 0;
    background:#fff;
        border-left: 2px solid #86bdc4;
        border-right: 2px solid #86bdc4;
        border-bottom-right-radius: 2px solid #86bdc4;
        border-top-left-radius: 2px solid #86bdc4;
}

Tie bordery, kde je dopisany radius úplne vynecha
han5vk
Profil
Prečo udávaš 4 bordery, čo vyzerajú rovnako? Úplne stačí border: 2px solid #86bdc4. Následne pre zaoblenie buď border-radius: 20px, pre všetky rohy oblé, alebo pre ľavý horný a pravý dolný takto: border-radius: 20px 0px 20px 0px (hodnoty sú v poradí zľava hore v smere hodinových ručičiek doprava a nadol). Tých 20px si môžeš upraviť, je to veľkosť oblúka pri zaoblení.
jefitto44
Profil
Jj, díky... teraz sa vyskytol problém ten, že layouty mi pretrčajú cez zaoblené okraje... nedá sa to nejako ukorigovať, aby som zaoblil aj tie layouty, ak nechcem tam dávať padding?
Trejpa
Profil
jefitto44:
nedá sa to nejako ukorigovať, aby som zaoblil aj tie layouty
Bez paddingu nebo vnořeného bloku s marginem nedá. Můžeš ale obsah oříznout overflow: hidden.
jefitto44
Profil
A tento radius sa dá použiť aj na iné veci? Napríklad na obrázky? Lebo ak nie, potom je to dosť naho*no. Nemôžem spraviť ohraničenie obrázka, lebo mi bude presahovať cez zaoblené rohy borderu.

Jediným riešením teda je nechať pri radiuse 15px margin-top 15px, aby sa mi tam, kde sa to zaobľuje, zobrazil biely pruh a až pod nim začinal obrazok. Lenže to je kravina... aj tak budem musieť použiť Photoshop, ak budem chcieť, aby to vyzera ako sa patri
maks
Profil
jefitto44:
A tento radius sa dá použiť aj na iné veci? Napríklad na obrázky?
zkus a uvidíš. Výsledek bys věděl dřív, než jsi stihl nadatlovat tenhle hloupý příspěvek.
jefitto44
Profil
Takže asi bude fungovať

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0