Autor Zpráva
Stig001
Profil
Dobrý den, chtěl bych vás požádat o výpomoc. Potřebuji naformátovat značku h1 stejně, jako odkaz. Zde mám zkoušku, která zdaleka není ještě hotová, nicméně nahoře, jak je ten nápis ve žlutém poli (www. .... ) : http://radekcaga.wz.cz/zkouska_new.html tak je tag h1. Dole pak, jak je "fotogalerie" - nápisy ve žlutém poli, tak je tag a - odkaz. Problém je, že ty žluté pole nejsou stejně vysoké. Když jsem to horní zmenšil, tak to o něco šlo, ale pak nápis nebyl na středu zase (ve svislé ose na středu). A nejhorší je, že v chromu vs. v exploreru se to zobrazuje malinko jinak (padding-top: reaguje u obou prohlížečů jinak). Mám to přes tabulku a zkusil jsem to i přes div a nějak mi to nejde. Podmínka je zachování tagu h1 (kvůli seo atd.). Zde je jinak kód:
view-source:http://radekcaga.wz.cz/zkouska_new.html
a zde css pro tyto části:
http://radekcaga.wz.cz/engine/css/styl_novy.css

Pokud by někdo věděl, co s tím, byl bych moc rád, nejsem v tom moc sběhlý.
Děkuji
Trejpa
Profil
Stig001:
v chromu vs. v exploreru se to zobrazuje malinko jinak (padding-top: reaguje u obou prohlížečů jinak)
Sjednoť si vykreslovací režim, vhodné doctype na začátek souboru, tedy ne za mezeru. Například <!DOCTYPE HTML>

žluté pole nejsou stejně vysoké. Když jsem to horní zmenšil, tak to o něco šlo, ale pak nápis nebyl na středu
Na jednořádkové svislé centrování nepoužívej svislý padding, ale vhodně nastavený line-height. Na samotný odkaz bude třeba použít display: block;. Možná se ti bude hodit na nadpisy a pseudonadpisy i omezení výšky a overflow.


Podmínka je zachování tagu h1 (kvůli seo atd.).
Zvláštní podmínka, aby adresa webu byla v H1. Adresa přece není nadpis. A kvůli SEO taky těžko, složité webové adresy přece lidi nehledají, obvykle hledají něco z obsahu.
Stig001
Profil
Trejpa:
Díky, zkusím to nějak pomocí toho ...
Jinak k tomu H1, vím že adresa není nadpis, ale na webu mám/budu mít desítky odkazů a každá stránka bude mít svůj nadpis. Str. index tam bude mít vyjímečně i adresu, jinak ostatní stránky třeba fotogalerie atd. ... pro všechny h1 chci tedy mít jednotný styl. Kdysi jsem zkoušel myslím že validovat nějaké stránky a psalo mi to hlášku, že "chybí nadpis h1" a vím, že na nadpisy vyhledávače také slyší. :-)


Stig001:
Tak jsem to zkusil, pro h1 mi to nefunguje, když jsem to zkusil pro značku p, tak to pěkně funguje jen v exploreru, h1 funguje dobře zase v chromu, akorát s tím rozdílem, že je tam určitá limitace minimální tlouštky, takže to zmenšit moc nejde, ale alespoň je to na středu. .... stačilo by mi, kdyby to šlo nějak nadefinovat, aby bylo zarovnání na střed vertikálně. Zkusil jsem vertical-align: middle a opět to funguje jen v jednom prohlížeči :-( :-(.
margin
Profil *
Stig001:
Kdysi jsem zkoušel myslím že validovat nějaké stránky a psalo mi to hlášku, že "chybí nadpis h1"
Podobnou hlášku validátor má jedině pro chybějící title. Hlášky o nadpisech vypadávají leda se Seomatů.
Trejpa
Profil
Stig001:
Já tam vidím pořád podnadpisy s odkazem svisle vystředěné pomocí horního paddingu, nadpis H1 line-height nemá, zato je obalen paddingem a marginem. Vlastnost vertical-align slouží jen buňkám tabulek a řádkovým blokům (obrázkům), na řádkové a blokové prvky použít nelze. Psal jsem to výše, sjednoť si vykreslovací režim.

.rc {
    color: #202020;
    font-family: "Georgia";
    font-size: 20px;
    padding: 10px;
    padding: 0 10px;
    text-align: center;
    margin: 0;
    line-height: 3; /* trojnásobek výšky písma, tzn. z 20px písma udělá 60px řádek */
}


.obsah-maly>div { /* tohle máš v interním stylu prvku */
    background-image: url("engine/images/pozadi_h1.png");
    height: 30px;
    padding-top: 5px;
}
.nadpis-odkaz {
    color: #000000;
    font-family: "Georgia";
    font-size: 20px;
    padding-left: 20px;
    line-height: 40px; /* stejná, jako výška bloku */
}
Stig001
Profil
Trejpa:
Díky moc, už mi to krásně funguje, i režim vykreslení je stejný v obou prohlížečích. .... Ono to byl asi seomat, je to možné ....
Jinak ještě mám poslední věc, co mi nesedí. Jelikož pravé a levé menu se budou na hodně odkazech opakovat, a když bych ho chtěl aktualizovat, tak bych musel to změnit na všech odkazech ručně, tak jsem si to zadal do nových souborů a pomocí php funkce include jsem to vložil. Ale rozdíl mezi "manuálním zkopírováním" a vložením pomocí include je takový, že mi to odsazuje shora asi jeden řádek => asi o 15Px je to posunuté dolů a úplně stejný kód který jsem zkopíroval normálně manuálně do souboru, tak funguje tak, jak má, tedy není posunutý ...
Nevěděl byste ještě co s tímhle prosím ?
margin
Profil *
Neodkázal jsi problematickou stránku a hledat se mi ji nechce, ale soudě podle symptomů to na 99% bude BOM. Pokus se vypnout BOM v editoru a soubor pro includování znova uložit.
Koukni též na Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Divný znak (čtvereček) na začátku includovaného souboru v UTF-8
Stig001
Profil
Stig001:
Super, díky moc, už to jde ... vždycky mi validátor hlásil "BOM" a nevěděl jsem, že se musí v editoru vypnout. Díky :-) ...
margin
Profil *
Ještě jsem si vzpomenul, includování BOMu v PHP jde vypnout, header content-type utf-8 - proč?, pokud tě problematika zajímá hlouběji, doporučuji přečíst celé vlákno.
Stig001
Profil
OK, díky moc ... jinak ještě ve spojení s tím prvním řádkem, kde jsem to změnil na to, co jste mi doporučil se mi naskytly dvě chyby ve validaci.
Jde o:
<meta http-equiv="Content-Style-Type" content="text/css"> a
<meta http-equiv="Content-Script-Type" content="text/javascript"> a validátor píše:
V HTML 5 není tato náhražka HTTP hlavičky dovolena. Použijte skutečnou HTTP hlavičku.
Odkaz je to jinak tento: http://radekcaga.wz.cz/foto.php
........... ten kod mi vygenerovala galerie lightbox, takže ani moc nevím, co přesně tam je a jak to případně napravit, aby funkce webu nebyla narušena. Nevíte, jestli se to nedá nějak jednoduše změnit ?
margin
Profil *
To jsem nikdy nepoužíval, bez obav to smaž.
Tuším, že je to "nutné" (pro zezelenání validátoru, jiný význam to nemá), pokud se v HTML 4.01 používají inline styly nebo inline skripty.
Stig001
Profil
OK, díky :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0