Autor Zpráva
blahapet
Profil
Zdravím,
mám problém se kterým si nevím rady. Jedna má zákaznice (velká perfekcionalistka) po mně chce, aby texty na jejich stránkách, resp. řádky nekončili předložkou ani číslicí, viz např. http://www.malovcova.cz/specialni-masaze.html#reflexni
Mrkněte prosím jak ve FF tak v IE na druhý odstavec Reflexní zónové masáže začínající:

- základy novodobé reflexologie...

Co se týče Firefoxu, tak zde jsem docílil optimální šířkou seznamu, aby řádky nekončily předložkou ani číslicí, pokud na to kouknete v IE (mám verzi 11), tak na 6. řádku tohoto odstavce je na konci předložka "o". Zkoušel jsem různé známé fígle, abych podstčil pro tuto verzi IE jiný CSS soubor - kde bych upravil šířku odstavce, jako např.


<link type="text/css" rel="stylesheet" href="<?php echo MY_URL; ?>/css/styly.css"/>
<!--[if (IE 10) | (IE 11)]>
<link type="text/css" rel="stylesheet" href="<?php echo MY_URL; ?>/css/styly-ie.css" />"/>
<![endif]-->

nebo kód javascriptu:

<script langugage="javascript" type="text/javascript">
if(navigator.appName=='Microsoft Internet Explorer'){
document.write('<link rel="StyleSheet" type="text/css" href="<?php echo MY_URL; ?>/css/styly-ie.css" />');
}else{
document.write('<link rel="StyleSheet" type="text/css" href="<?php echo MY_URL; ?>/css/styly.css" />');
}
</script>

Avšak v obou případech se IE 11 chová, že kód zcela ignoruje a zpracuje normálně CSS soubor "styly.css", který je klasicky i pro Firefox.

Děkuji za každou radu!
Chamurappi
Profil
Reaguji na blahapeta:
Co se týče Firefoxu, tak zde jsem docílil optimální šířkou seznamu, aby řádky nekončily předložkou ani číslicí
To je nějaký nesmysl, ne? Velikost písma přeci nikdy nemáš jistou, uživatel si ji může zvětšovat. Ani rozměry při stále velikosti nemáš jisté, uživatel nemusí mít příslušný font.
Problém, který řešíš, se odjakživa úplně běžně řeší tvrdými mezerami…

Avšak v obou případech se IE 11 chová, že kód zcela ignoruje
Explorer 10 odebral podporu podmíněných komentářů.
Explorer 11 přestal mít v navigator.appName napsáno "Microsoft Internet Explorer" (což sis mohl snadno vyzkoušet tím, že by sis navigator.appName vypsal třeba alertem).
blahapet
Profil
Děkuji za odpověď,
další otázka tedy zní, jestli lze nějakým způsobem detekovat ten IE 11 a tím mu pak podstrčit jiný stylopis?
Chamurappi
Profil
Reaguji na blahapeta:
Ano, lze. Proč bys mu chtěl podstrkovat jiný stylopis, když existuje universální řešení?
anonymní
Profil *
blahapet:
a až se text změní, tak budeš opět pro každý prohlířžeč hledat jinou šířku seznamu, aby ti to nějak pasovalo? Na tvém rozlišení, s tvými fotny a tvou velikostí písma?

Detekce IE (v jakékoliv verzi) není třeba, udělej to správně a nevymýšlej blbosti. Správně v tomto případě je nahradit mezeru za jednoznakými předložkami a číslovkami za nedělitelnou mezeru.
juriad
Profil
Pokud chceš, aby to všude vypadalo stejně, nepoužívej HTML, ale PDF. V HTML se s rozdíly v zobrazení musíš smířit.
Pokud nechceš, aby za slovem bylo zalomení řádku, nepiš mezeru, ale nedělitenou mezeru. Nezalamuj text manuálně; mně ve Firefoxu pod Linuxem v těch bodových seznamech přetéká vždy jedno slovo na sólo řádku.
- orgány&nbsp;a části těla, které reálně leží na&nbsp;přední polovině těla (ventrálně), mají své reflexní body a&nbsp;zóny na&nbsp;přední straně reflexního displeje (např. na&nbsp;nártu nohy a&nbsp;hřbetu ruky)

Každé jiné řešení je chybné s výjimkou neřešit konce řádků: internetovou stránku není možné porovnávat s vysázenou knihou.
Trejpa
Profil
juriad:
Za vícepísmenné předložky nedělitelná mezera nepatří.

orgány&nbsp;a části > orgány a&nbsp;části
na&nbsp;přední > na přední
anonymní
Profil *
Trejpa:
nepatří, ale dost často se píše o dvoupísmenná předložka na nový řádek.

Naopak „a“, a tuším, že i „i“, může na konci řádku stát samostatně. Tam edy ta nedělitelná mezera nepatří, nebo alespoň není povinná.
Taurus
Profil
www.liteera.cz/slovnik/pevna-mezera
blahapet
Profil
Chlapi, moc Vám děkuji za Vaše reakce, budu to muset dotyčné osobě vysvětlit a zkrotit její perfekcionalismus.
anonymní
Profil *
blahapet:
ne vymluvit, má právo na dobře napsané a zobrazné texty. Jen nebuď líný a doplň nedělitelné mezery tam, kam patří.

Pokud se ti to nechce ručně, projeď texty regulárním výrazem (nebo obyčejným nhrazením, těch předložek, za které nedělitelná mezera patří, není mnoho) a doplň nedělitelné mezery tam, kam patří.
blahapet
Profil
OK, ani jsem nevěděl, že se to takto nedělitenou mezerou dělá. Doposud jsem slova uměle zalamoval brejkem, což nevypadalo hezky, pokud byl odstavec zarovnán do bloku.

Ještě jednou díky moc za Vaše rady!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0