Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Chcel by som sa opýtať, či neexistuje nejaká možnosť ako urobiť postupné opacity
Čo myslím pod tým pojmom?
Mám obrázok povedzme so šírkou 800px a chcem, aby jeho ľavý roh mal opacity 0%, toto opacity sa ale bude zväčšovať a zväčšovať, až pri pravom rohu obrázka bude mať opacity 100%.
Predpokladám, že CSS3 také niečo bude vedieť... ale neviem to nájsť.
anonymní
Profil *
jefitto44:
uprav rovnou ten obrázek.
jefitto44
Profil
Na to by som musel vedieť robiť s photoshopom...
anonymní
Profil *
jefitto44:
těžké to není (teď ho nemám před sebou, z hlavy neporadím).

Ale hledej a zkoušej spíš Photoshop, než hledat CSS řešení. Jednak to bude fungovat všude a nebude to zatěžovat prohlížeč (generování třeba gradientů v CSS žere strašně, když je jich více než jeden, s tímto by to bylo podobné)
jefitto44
Profil
Ale čo by... ja som opačného názoru... CSS 3 a html5 je tu práve na to, aby sme pri tvorbe webov mohli na photoshop zabudnúť
anonymní
Profil *
jefitto44:
když myslíš :-)

Jestli je pro tebe nezanedbatelné procento lidí, kterým se to nezobrazí, zanedbatelné, prosím.
Jestli ti je jedno, že se kvůli tvým přechodům prohlížeč zaseká, prosím.
Dělej, jak myslíš. Třeba na to časem přijdeš sám.
margin
Profil *
To umí, přesněji uměl, jen Internet Explorer od verze 4 do verze 9.
Ukázka funkční jen v IE 4 až IE 9: http://kod.djpw.cz/ldw-

Nejjednodušší možnost je takový obrázek vyrobit. Pokud neumíš s Photoshopem, zkus třebas GIMP ;-)
Pod obrázkem máš členité, nebo jednobarevné pozadí?
jefitto44
Profil
Jednobarevné... trebars modré... uvediem vám rovno príklad:
Ten obrázok, čo je na pozadí http://www.rkcpoprad.sk/index.php?clanok=10
to je predsa to postupné opacity nie? Len s tým rozdielom, že nejde od 100 do 0, ale povedzme od 50 do nula
anonymní
Profil *
jefitto44:
to je predsa to postupné opacity nie?
ano. A je to, chvilka napětí, obrázek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jefitta44:
CSS 3 a html5 je tu práve na to, aby sme pri tvorbe webov mohli na photoshop zabudnúť
Fakt? Marně přemýšlím, jak HTML 5, tedy jazyk na strukturování dokumentu, nahrazuje Photoshop. A CSS slouží k formátování dokumentu, ne ke kreslení, na to je naštěstí pořád moc hloupé.
Technologie vybírej podle potřeby, ne podle dogmat. Tohle zadání je jednoznačně práce pro obrázek.
margin
Profil *
Takový obrázek jde udělat v jakémkoli editoru, který umí přechody, průsvitné barvy a vrstvy, z těch, které nebyly zmíněny, mě napadá třebas Inkscape nebo Paint.NET. Stačí načíst obrázek, nad obrázkem udělat přechod z jedné barvy, o průsvitnosti třebas 50 %, do druhé (nebo téže) barvy bez nastavené průsvitnosti, výsledek uložit, ideálně v nativním formátu editoru (pro případné pozdější úpravy) a pro web ve formátu JPEG.
Pro zajímavost, pokusil jsem se něco podobného spáchat v Paint.NET a vyšlo mi tohle.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0