Autor Zpráva
Lucifera
Profil
Ahoj,
mám takový problém: mám vytvořenou stránku, která je vycentrovaná pomocí CSS a lišty na bocích tvoří opakující se obrázek 1px vysoký. Vše funguje ve všech prohlížečích OK, až do chvíle, kdy odešlu formulář v IE (mám verzi 8 - mám windows XP, ale co jsem se ptala kamarádů, aby mi to vyzkoušeli ze svých PC - mají vistu a W7, tak se to některým posunulo taky - ale nevím verzi IE). Jakmile stránka najede na php - tzn. objeví se hláška s tím, že objednávka byla/nebyla odeslána, jako by ignorovala některé příkazy z CSS - včetně šířky textové části (ta se zúží) a také zmizí ikony, které tam mám dané pomocí <span class=""> a celý obsah "ujede" doleva, takže je mimo lišty, které jediné zůstávají na místě. Jiné prohlížeče (Mozilla, chrome, opera) to nedělají. Co trochu pomohlo bylo přidání {text-align: center} do "obalovacího" divu. Ať do toho přidám cokoli, tak buď to nefnguje po odeslání do php nebo se rozhodí ostatní stránky. tak nevím, jestli s tím jde vůbec něco dělat.
Může být problém i v tom, že je ta stránka hodně široká? Známá, kterí stránky dělám, tam chce mít informace uspořádány tak, že na užší stránce by to vypadalo blbě. Takže má i s obrázem pozadí šířku 1050px, samotný obsah 1000px, text 962px.
Díky za rady, pokud někoho něco napadne.
Ještě přikládám část CSS, kde to mám centrované:
body {
margin: 0px auto 0px auto;
padding: 0px 0px 0px 0px;
background: url(background.jpg) top  center repeat-y #ffffff;
font-family: "arial"
font-size: "16px";
}

#obalovaci{
    width: 1000px;
    margin: 0 auto 0 auto;
    text-align: justify;
    text-align: center;
    }
Str4wberry
Profil
Nevypisuje PHP něco před značkou <!doctype>? Tím by se mohl v IE přepnout vykreslovací režim. A způsobit tak trochu jiný vzhled.
Lucifera
Profil
To Str4wberry: dívala jsem se, nevypisuje nic. Nemůžu nic najít. Mám pocit, že to bude nějaká maličkost, kterou jsem přehlídla a se kterou si IE neví rady. Budu ještě hledat... Díky za tip :-) Kdyby Tě ještě něco napadlo, tak mi, prosím,
napiš.
Str4wberry
Profil
Dál už tipovat nebudu. Pomohla by živá ukázka. Nebo alespoň výsledné HTML a CSS té stránky po odeslání formuláře.
Lucifera
Profil
Tak teď nastala taková zajímavá situace. Udělala jsem přesnou kopii použitého php a když tam dám jednu (tu původní), tak se stránka posune. Když tam dám tu "novou", tak se neposune, ale v hláškách a příchozím emailu se nepřečtou háčky a čárky a mám místo nich obrázky nebo obdelníčky. Paráda, tak tomu už vůůůůbec nerozumím. Ty soubory jsou úplně stejné! Tak teď bych ještě potřebovala třetí kopii, kde by mi fungovaly obě věci...
jenikkozak
Profil
Prosím o odkaz na živou ukázku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0