Autor Zpráva
sniclman
Profil *
Ahoj, potřeboval bych poradit s jednou tabulkou, ve které se mi stále roztahuje jedna buňka.

Vše je v pořádku do té doby dokud se neroztáhne horizontálně text v prvním TD. Společně s textem v prvním TD se začne roztahovat druhý TD ve kterém je napsáno "NEWS", ačkoliv by měl zůstat na 15% výšce.

Začínám být v tomhle problému bezradný a google mi taky moc nepomáhá (možná jen nevím co přesně hledat).
Pro info: tabulka se po kliknutí na TD s "NEWS" zasune mimo obrazovku a zůstane viditelné pouze TD s "NEWS".

<table border="0" class="news" cellspacing="0" cellpaddin="0">
<tr class="news_tab">
<td rowspan="2">
bla1<br><br><br>bla2<br><br><br>bla3<br><br><br>bla4<br><br><br>
</td>
</tr>
<tr>
<td class="news_bt" onClick="news_slide(this);"><div>NEWS</div></td>
</tr>
</table>

style k tabulce
.news             {position: absolute; z-index: 20; bottom: 12%; left: /*-86%*/0%; width: 90%; height: 75%;}
.news_tab         {height: 85%;}
.news_tab td      {width: 95%; background-color: #EEEEEE; border: 4px #FE6104 solid; vertical-align: top; color: #67696D; font-size: 155%;}
.news_bt          {text-align: right; background-color: #FE6104; cursor: pointer;}
.news_bt:hover    {background-color: #FEB404;}
.news_bt div      {text-align: center; display: inline-block; font-size: 250%; color: #EEEEEE;}
.news_bt div      {-webkit-transform: rotate(90deg); -moz-transform: rotate(90deg); -o-transform: rotate(90deg); writing-mode: tb-rl;}

přikládám dva obrázky na ukázku

nethor
Profil
Zkus buňce naznačit, co má dělat s obsahem, který se do ní nevejde: CSS overflow
sniclman
Profil *
nethor:
To jsem již zkoušel a nefunguje to. Ani když jsem overflow: hidden nastavil pro obě dvě buňky.
margin
Profil *
Buňky tabulky mají tendenci se roztahovat a nastavení šířky s tím nic nezmůže, řešením je max-width/max-height.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0