Autor Zpráva
soniika
Profil
Ahojte, snažím sa spraviť stránku, ,rozvrhla som si ju na hlavicku,menu a patu....menu mam rozdelene na uvod, obsah, kontakt...pokial kliknem na uvod,stranka je rozdelena,tak som si ju v navrhla,avsak pokial kliknem na obsah alebo kontakt, stranka uz nema ziadny Layout,ale je cez cely prehliadac a vobec sa nezobrazuje ani hlavicka ani pata...prosim vas neviete kde by mohol byt problem?
IdemeNaHavaj
Profil
Asi nemáš načítaný css v kontakte a v obsahu ale len na úvode
soniika
Profil
a to ako nacitam, prosim ta?
IdemeNaHavaj
Profil
Tak isto ako na úvod, všade musíš mať rovnakú hlavičku
soniika
Profil
no teraz som to pozrela a to mám, vsade mam rovnaku hlavicku a stale sa nic nezmenilo
IdemeNaHavaj
Profil
ukaz to aj mne
soniika
Profil
<head>
<title>stranka</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<link href="style.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
</head>



toto mam napisane na zaciatku v kazdom
IdemeNaHavaj
Profil
tak skus zmenit
<link href="style.css"
na
<link href="/style.css"
alebo ak to nepôjde tak celu adresu
<link href="http://tvojastranka/style.css" celu cestu kde mas ten style.css
margin
Profil *
IdemeNaHavaj:
Pokud soniika nemá web na serveru, ale na disku v počítači, tak tvá rada nepomůže.

soniika:
Máš web na internetu, nebo na disku v počítači?
Máš soubory uvod, obsah, kontakt... a style.css ve stejné složce? Pokud ano, mělo by ti to fungovat.
Pokud ne, tak jaká je struktura složek?
soniika
Profil
web mam na disku v pc,je to vsetko v jednej zlozke...nemohla by som vam to niekde poslat,resp ukazat cely dokument?
soniika
Profil
Asi som to prišla, robila som to cez <div> v html v indexovej stranke..dala som vsade div hlavicka,menu,pata..avsak,ked som som dala preklik na obsah,tak som tie divy predtym uz nedavala..ale ked som ich tam dala a do tela som napisala text,ktory patril k obsahu a do css som takisto napisala aky tvar ma mat to telo toho obsahu alebo kontaktu a dala so rovnake ake bolo v uvode,tak uz to malo rovnaky tvar aj ked som klikla na uvod,obsah a kontakt...moze to tak byt,nie?
Petr ZZZ
Profil
soniika:
Možná ti nejsou či nebyly jasné základy struktury webu. Trochu zjednodušeně řečeno se web skládá z jednotlivých stránek a jednotlivé stránky jsou jednotlivé soubory (např. jednotlivé soubory html):

strana1.html
strana2.html

Na stránce jedné se může nacházet odkaz na stránku druhou. Kliknutím na odkaz se pak čtenář dostane z jedné na druhou stránku.

Vzhled se dnes určuje převážně pomocí jazyka CSS a obvykle pomocí externího souboru. Na ten samostatný CSS-soubor se jen musí každá html-stránka odvolávat.

Jestli máš nejasnosti v základech, podívej se na Jak psát web, tam je to všechno vysvětlené.
soniika
Profil
Petr ZZZ:
To som pochopila a presne tak som to aj robila, v uvodnej HTML stranke som sa odvolavala na CSS externy subor, takisto aj v kazdej ostatnej stranke, na ktoru sa dalo prekliknut som sa odvolavala na CSS..na uvodnej stranke som si layout spravila prosterdnictvo tagu <div>, ale problem bol v tom,ze akonahle som sa na tu druhu stranku preklikla,ten layout tam uz nebol,bola to cisto obycajna HTML stranka bez nejakeho layoutu...
Petr ZZZ
Profil
Aha, tak jestli tě chápu správně, tak jsi v CSS nastylovala vzhled prvku <div>, který jsi ale na stránkách (s výjimkou úvodní stránky) neměla... To se pak není čemu divit, že. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0