Autor Zpráva
Sxmanek
Profil
Ahoj potřeboval bych poradit s menu. Mám menu kde mám dva prvky a místo toho aby se mi řadily vedle, tak se mi řadí pod sebe.

menu                 { width:686px; height: 49px;}
#menu ul              { margin: 0px; }                    
#menu li              { list-style-type: none; float:right; }
#menu li a            { display: block; width: 686px; height: 49px; background: url(images/button.png) no-repeat center top; }                                   
#menu li a:hover, 
#menu li a:focus      { color: #D0FF00; }
#menu li.current a    { color: #fff; background: url(images/buttonA.png) no-repeat center top; text-shadow: 0px -1px 1px #000; }

Přitom tam mám nastavené obtékání. Neví někdo co mám blbě? Děkuji
johnl
Profil
Z #menu li a oddělej hodnotu: display: block; a zároveň poté ale doporučuji nastavit rozestup mezi odkazy např. pomocí padding-left: 10px;
Menší ukázka.
slowk
Profil *
mno vidím ale že máš nastavené jen float: right; a co float: left;? Nebo jestli to nevidím :-)
Sxmanek
Profil
johnl:
Z #menu li a oddělej hodnotu: display: block; a zároveň poté ale doporučuji nastavit rozestup mezi odkazy např. pomocí padding-left: 10px;

Dík, ale zas nastal problém, že to tlačítko, který jakoby vykresluji za ten text, se mi zobrazuje pouze za tím textem a zbytek chybí. Ale to už se zeptat strýčka googla, šlo mi hlavně o tohle.
johnl
Profil
Sxmanek:
Možná jsem teď ještě o trochu lépe pochopil co jsi chtěl, něco takového? Tady kód: Živá ukázka. Musíš si to jen přestylovat tak jak jsi to měl pokud je to tak, jak potřebuješ. :)
Sxmanek
Profil
http://grafik.cekuj.net/ Když se tam koukneš, tak uvidíš dvě položky v menu, ale ten obrázek je jenom za tím textem, jinak potřebuju aby byly vedle sebe ty položky.
margin
Profil *
Já bych začal s počty ze základní čkoly, tipuji tu tak na učivo 7. třídy:
(163 + 686) * 2 = 1698 (padding li + šířka a) * 2 (počet položek)
686 < 1698 (šířka menu je menší, než šířka pro požadovaný počet položek, striktně vzato ti do menu nevejde ani jedna položka, bude přetékat.
http://kod.djpw.cz/jdbb
Sxmanek
Profil
Jaj, já sem vocas :) Díky
johnl
Profil
margin:
(163 + 686) * 2 = 1698 (padding li + šířka a) * 2 (počet položek)
ano, při menším rozlišení se položky tak jako tak hodí pod sebe, já na to koukal na full HD takže jsem je viděl vedle sebe, nenapadlo mě, že autor to takto mít nebude. :D
margin
Profil *
johnl:
já na to koukal na full HD takže jsem je viděl vedle sebe, nenapadlo mě, že autor to takto mít nebude. :D
Nevím, na co jsi koukal, ale 1698px šířky položek nevejde do 686px px širokého obalu na žádném monitoru.
Možná tě zmátlo, že Sxmankovi chybí v kódu[#1] Sxmanek na prvém řádku #, má tam menu, namísto #menu, pak se obalový DIV roztáhna podle dostupné šířky.
johnl
Profil
margin:
ano to je fakt, spíš by se to dalo říct až o mojí druhé ukázce kde se položky shodí pod sebe pokud se nevejdou na monitor. :o) Nějak jsem to neregistroval předtím no. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0