Autor Zpráva
smiesek
Profil
Zdravím, narazila jsem na stránky www.ihocek.cz , kde se mi líbí, jak je vyřešena možnost rozšířeného vyhledávání, resp. umístění vedle vyhledávacího buttonu, kdy po rozkliknutí je možnost přejít na ono vyhledávání.
Zkoušel jsem to nějakým způsobem si vytvořit i pro své stránky, ale povedlo se mi pouze umístění 2 buttonů vedle sebe (vyhledávácího a rozšířujícího), dál bohužel ne.
Budu ráda za radu, či návod, kde bych se dostala k onu výsledku. Zdali postačí css, či je to spíše otázka javascriptu?
Stalker
Profil
[#1] smiesek
Ahoj, na to by ti stačilo pouze HTML a CSS. Takové tlačítko si můžeš libovolně nastylovat v css a např. pomocí atributu <a href> odkázat na stránku s rozšiřeným formulářem.
smiesek
Profil
Děkuju, tušila jsem, že to bude asi jen otázka HTML a CSS, můžu poprosit, jestli neznáš někde nějakou stránku, kde by se dalo inspirovat daným nastylováním?
Stalker
Profil
smiesek:
Myslíš nastylování toho buttonu, nebo stylováním všeobecně?
smiesek
Profil
poprosím pouze toho butonu, nějak se mi daří vložit 2 buttony vedle sebe, ale pak si nejsem jistá tím, jakým způsobem udělat jej rozklikávací, bude to něco na způsob, když je drop menu všeobecně? Resp. asi nestačí nastavit absolutní pozici?
Stalker
Profil
[#5] smiesek
Nemáš živou ukázku? Takovej button může vypadat vesměs jakkoliv, záleží jak vypadá tvá grafika. Může se například skládat jen z tagu <a>.

Jeden z příkladů klasického buttonu může vypadat například takto.

Edit: Jinak ano, drop pro vyhledávání se dá udělat stejně, jako klasické drop menu.
smiesek
Profil
poprosím o pomoc při navedení, nějak se mi to nedaří :( - zatím dělám textově, pak změním na button

css
.down a {
    display: block;
    }
  
ul#sub-down {
    list-style-type:none;
    }

html
<div class="down">
    <a href="#">Více</a>

    <ul id="sub-down">
        <li><a href="#">Rozšířené vyhledávání</a></li>
    </ul>
</div>
Stalker
Profil
[#7] smiesek
V tvém případě by to stačilo udělat pouze takto: ukázka

#sub-down necháš primárně skrytý a pokud někdo najede myší na odkaz "Více" tak se ti pomocí hoveru odkaz v #sub-down zobrazí. Já bych ale určitě volil jinou strukturu HTML.
IdemeNaHavaj
Profil
http://kod.djpw.cz/bfbb tu je ten button
Stalker
Profil
[#9] IdemeNaHavaj
Rozklikávání na buttonu nefunguje. Stejně myslím, že nějaký konkrétní tip je k ničemu, jelikož designově do stránek asi nezapadne.

Edit: Teď mě ale napadá, že pokud smiesek chce, aby drop vyskočil až po kliknutí na button (a ne po jeho najetí), tak bude třeba použití malého js skriptíku.
smiesek
Profil
Děkuju za pomoc kluci, vyzkouším, určitě bych ráda, aby se to zobrazilo až po kliknutí, myslela jsem, že by se to dalo obejít bez použití js, třeba jen nějak pomocí toho css
Stalker
Profil
[#11] smiesek
A co to má za smysl, aby člověk musel klikat dvakrát? Nejdřív na to rozbalovátko a potom na možnost "rozšířené"? nebo by v tom dropu bylo více položek?
smiesek
Profil
Hm pravda, nene bude pouze jedna možnost, ale chtěla jsem to odlišit od rozbalovacího menu, které bude v horizontálním provedení a vyhledávací pole právě bude nad mít, jako součástí hlavičky stránek
Stalker
Profil
[#13] smiesek
Tak jak myslíš :)

V tvém případě by to tedy na klik mohlo vypadat takto.

Edit: ale nesmíš zapomenout mít na stránce jquery.
smiesek
Profil
Stalker:
Děkuju a pomohlo, ještě pokud nebudu vyhledávací pole přesunovat, tak použiju, případně schovám pro použití v některém z následujícím designu stránek
Stalker
Profil
[#15] smiesek
není zač .-)
smiesek
Profil
Stalker:
Hele ještě bych se na Tebe ráda obrátila s jedním dotazem ohledně CSS, nějak si s tím už nevím rady
zde

Jde o to, že ten text i nějak vycentrovaný je, ale nedaří se mi vycentrovat obrázek. Resp. jde o to, že ne vždy bude stejné výšky, takže moje současné nastavení pozice prvku v "news" je určitě špatně.

Zkoušela jsem i div prvky různě nastylovat do tabulek, ale někde mi něco uniká a spíše se mi to vždy pak celé rozhodí, pokud některému přiřadím table-cell, ne li celému obsahu table.
Stalker
Profil
[#17] smiesek
Pak by to mohlo být stejně jak ve vystředění textu. Rodičovský element převedeš na tabulku a boxu, který chceš středit dáš display: table-cell; vertical-align: middle.
Viz zde

Těžko říct, kam chceš zrovna tyto boxy použít, ale cekově je struktura html dost špatná, stejně tak jako css. Šlo by to mnohem více upravit, udělat to sémantičtější a čistší. Ale záleží zase případ od případu. A taky, jestli se ti v tom vůbec chce a vyplatí hodně vrtat :)
smiesek
Profil
Stalker:
Super děkuju, ani mě toto řešení nenapadlo, automaticky jsem se s tím začala patlat hned od základu, kdy se vůbec rozhoduji o tabulce, tedy jsem to cpala do infobox. Jen jsem si ještě všimla, že pokud použiju pro img tag zmenšení obrázku jak na výšku, tak na šířku na 25%, tak se mi ve Firefoxu vše zobrazí OK, ale např. v Chrome mi to vzít výšku nechce, dočetla jsem se, že zřejmě někde špatně nemám zavedenou 100% výšku buňky, ale když jsem ji zkoušela doplnit postupně do všech elementů, tak se mi to rozhodilo, resp. zarovnalo nahoru.
Co se týká struktury, tak to se pokouším vždy nějak inspirovat na internetu, jak je co kde řešeno, v tomto případě mě mrzí, že to je "špinavé", jsem byla v přesvědčení, že by to mohlo být OK.
Stalker
Profil
[#19] smiesek
A proč chceš obrázek zmenšovat na 25%? V tvém příkladu si měla u obrázku například velikost 40%, a to není podle mě dobré řešení. Zbytečně se uživateli stáhne obrázek v plné velikosti, který jenom potom prohlížeč zmenší. Nebylo by lepší tam rovnou nahrát jen menší obrázek ve 100% velikosti?

A celkově převádět stránky do tabulkového návrhu taky není dobré. Table, resp. table-cell bych používal spíše výjimečněji a vždy se to snažil vyřešit jinak.
smiesek
Profil
Stalker:
jde o to, že mým záměrem je vytvoření jakéhosi náhledu na obrázek, resp. na samotné stránce budou všechny obrázky a právě tady na té hlavní bude daný obrázek, který je však i součástí samotné stránky, a oni mají rozdílnou velikost, obrázky budu brát z databáze. Zbytečně by se při vkládání do ní ukládali na FTP 2 obrázky, originál a zmenšený, tak jsem to chtěla tímto zjednodušit a ušetřit prostor místa.
Stalker
Profil
[#21] smiesek
No a to je přesně případ, kdy bys měla mít radši uložené dva obrázky (opravte mě někdo, pokud se mýlím). Co, když někdo otevře stránky pouze s daným náhledem (zmenšeným obrázkem) a na hlavní stranu, nebo na stranu, kde máš obrázek nezmenšený, se ani nepodívá? Tím se mu zbytečně stáhne velký obrázek, aniž by ho "využil".

Možná, že to jde nějak něčím obejít, aby se nemusel zbytečně vždy stahovat celý obrázek, ale to já netuším.
smiesek
Profil
Stalker:
škoda, doufala jsem v nějaký trik, popřemýšlím tedy o vytváření miniatury, i když se mi to zrovna při cca 1000 záznamů nechce, a navíc když to bude sloužit pouze po dobu, než se vloží další "nový" :)

děkuju za Tvůj čas, pomoc a rady
Stalker
Profil
smiesek:
Není zač. Kdyžtak můžeš založit nové téma a on ti určitě někdo poradí. Já se v těchto věcech zase tak nevyznám, takže nejsem schopnej ti dobře poradit :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0