« 1 2
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na Stalkera:
Taky se ještě zmiňovali, že výjimečně jde z mobile-first bezproblému použít styly pro čistě m.verzi.
A desktopová verze se pak vyřeší jak? Bude mít v sobě zbytečné (případně i přebité) mobilní deklarace? Při upřednostnění vývoje pro desktop zase jde použít styly pro čistě desktopovou verzi.

která bude od určitého rozlišení (nejčastěji 960px) vypadat vždy stejně a dobře
Když mám prohlížeč na půlce FullHD monitoru a nějaká stránka se zakuklí do tabletového zobrazení, tak to naštve.


Reaguji na jefitta44:
PS: Ako sa v prípade dotykových zariadení robí roletové menu?
Na kliknutí.
Stalker
Profil
[#1] Chamurappi
"A desktopová verze se pak vyřeší jak? Bude mít v sobě zbytečné (případně i přebité) mobilní deklarace? Při upřednostnění vývoje pro desktop zase jde použít styly pro čistě desktopovou verzi."
Já nevím jak se řeší m.verze, jen jsem předával informace, které jsem dostal, že je mobile-first lepší. V tomto nemůžu odpovědět.

"Když mám prohlížeč na půlce FullHD monitoru a nějaká stránka se zakuklí do tabletového zobrazení, tak to naštve."
Chytré, to mě nenapadlo. No a co s tím? Jedině nedělat responsiv, ale to těžko ovlivníš, když to klient chce.

I když mě napadá, že většina webíků, co jsem dělal responzivní, se radikálněji měnily až pod 700px, aneb se snažím vždy o fluidní rezponziv.
jefitto44
Profil
Prečo je najčastejšie vlastne 960 px? Najčastejšie sa teda robia pre desktopy stránky, ktoré majú po bokoch prádzne pruhy (myslím od 960px po skutočnú veľkosť okna v monitore)?
Stalker
Profil
[#3] jefitto44
Prečo je najčastejšie vlastne 960 px?
Nevím, jak se tomu říká odborně, ale laicky bych řekl, že se v tom návrhu (960px) dá dobře pracovat s rozvržením stránky. Grafik používá tzv. 960px grid systém, kde si navrhne 12 slopců po 60 px s 20px mezerama a líp se mu s tím pracuje. Ale určitě není pravidlem, že vždy je každý web široký 960px, to určitě ne.

Najčastejšie sa teda robia pre desktopy stránky, ktoré majú po bokoch prádzne pruhy (myslím od 960px po skutočnú veľkosť okna v monitore)?
Ano, je to tak. Ale samozřejmě najdeš weby, které mají 100% šířku na každém rozlišení.
quinux
Profil
Stalker:
Nevím, jak se tomu říká odborně, ale laicky bych řekl, že se v tom návrhu (960px) dá dobře pracovat s rozvržením stránky. Grafik používá tzv. 960px grid systém, kde si navrhne 12 slopců po 60 px s 20px mezerama a líp se mu s tím pracuje. Ale určitě není pravidlem, že vždy je každý web široký 960px, to určitě ne.
960px je "bezpečná" šířka pro rozlišení 1024px tzn. web nebude v tomto rozlišení zobrazovat horizontální posuvník a nebude "přilepen" k okraji prohlížeče. Dnes již začíná používat šířka 1140px pro vyšší rozlišení, ale i vyšší, záleží na tom jak a pro co se web navrhuje. Grid pak pomáhá při rozvržení prvků na stránce od wireframu až po samotnou realizaci.
Stalker
Profil
[#5] quinux
No, tomu říkám odbornější výklad :) Dík
Chamurappi
Profil
Reaguji na Stalkera:
Přehlédl jsem z minulé stránky, kde byla řeč o povolování zoomování:
Protože například při focusu na ipnut se stránka roztáhne. Tak mě napadá otázka: Proč ho mít zapnutý?
Jaký prospěch má uživatel z toho, že mu přizoomování znemožníš? Výchozí stav je, že přibližovat jde, zdůvodňovat se musí zákaz, ne povolení.
Třeba tady na diskusi dáme v mobilních stylech externím obrázkům v příspěvcích max-width: 100%, aby neroztahovaly stránku, ale kvůli zmenšení pak na nich může být nečitelný obsah — ovšem díky tomu, že zoom nezakážeme, si člověk může zvětšit část, která ho zajímá.

to mě nenapadlo. No a co s tím? Jedině nedělat responsiv
Nepředpokládat, že kdo má šířku okolo 960 pixelů, musí být tablet.


Reaguji na jefitta44:
Najčastejšie sa teda robia pre desktopy stránky, ktoré majú po bokoch prádzne pruhy (myslím od 960px po skutočnú veľkosť okna v monitore)?
Na boky jde dát reklama :-)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0