Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Mám nastylovaný

<article> v CSSku a v jeho vnútri mám iný div. Chcem, aby tento div bol za každých okolností prilepený na spodnom borderi toho <article>- u
Ako to mám ale urobiť? Kód vyzerá nejako tak:

<article>
text artiklu bla bla lorem ipsum dolor sit amet bla bla bla
<div class="konec">Članok napisal: Dupa, dňa 32.12.2018</div>
</article>

a CSS
article {
pading, margin, border a podobne...
display: block;
}

.konec {
max-height: 30px;
Nejaká funkcia, ktorá by ten div prilepila na spodok artiklu ?
}

Dúfam, že ste to pochopili, ďakujem za pomoc
DJ Miky
Profil
A <article> má pevnou výšku, nebo jaká je konkrétní situace? Protože kód, jak ho ukazuješ teď, bude mít div.konec nalepený na spodní okraj article za předpokladu, že nenastavuješ spodní padding u article.
Joker
Profil
jefitto44:
Značka <article> není podporovaná v některých prohlížečích (hlavně v IE < 9), v takových prohlížečích pochopitelně toho efektu nepůjde docílit, protože značka <article> v nich nebude mít žádný obsah ani rámeček.

V ostatních prohlížečích bude už při uvedeném kódu div class="konec" na spodku značky <article> (nebo spíš značka <article> skončí za tím <div>em).
jefitto44
Profil
<article> nemá definovanú výšku, pretože táto výška sa prispôsobuje podľa dĺžky textu v <article>

Teda má definovanú min-height, ktorá je 250px; Tým pádom ak mám v article umiestnenú len jednu vetu, tak mi tento .konec prilepí tesne pod text


Joker:
Značka <article> není podporovaná v některých prohlížečích (hlavně v IE < 9)
IE ma nezaujíma a nižšie ako 9 už vôbec
Joker
Profil
jefitto44:
má definovanú min-height, ktorá je 250px; Tým pádom ak mám v article umiestnenú len jednu vetu, tak mi tento .konec prilepí tesne pod text
A co jednoduše místo prvku <article> definovat min-height tomu obsahu uvnitř?

IE ma nezaujíma a nižšie ako 9 už vôbec
To je klasická hloupá chyba.
Existuje hezký termín JESPR (JEdiný Správný PRohlížeč) pro domněnku autora stránky, že všichni jsou „povinni“ používat stejný prohlížeč jako on.
jefitto44
Profil
Vďaka Joker

Som si vedomý, že nie všetci musai používať google... ale ak nepoužívajú google, tak používajú Firefox... IE som už dávno nikoho nevidel používať (čím samozrejme nehovorím, že to tak nie je)
google= chrome btw :D Teraz som si to všimol
Joker
Profil
jefitto44:
IE som už dávno nikoho nevidel používať
A to je právě ono. Statistický vzorek „já a moji známí“ je učebnicová ukázka výběrové chyby. Třeba v mém případě by podle toho asi nejpoužívanější prohlížeč byla Opera, následovaná IE a Chromem.
Když vezmu nějaké více vypovídající údaje, podle TOPlistu mají IE < 9 dohromady kolem 15%, což není tak málo (cca jeden návštěvník ze sedmi). Webkity (kam patří Chrome - a nová Opera, kterou ale nevím kam TOPlist počítá) a Gekoni (kam patří Firefox) mají dohromady zhruba 2/3 trhu, což je dost, ale pořád zbývá třetina návštěvníků.
jefitto44
Profil
Ok, budem sa tým riadiť...

K téme: Prerobil som to na výšku samotného textu, teraz to už funguje ako by malo. Ale do budúcnosti...

Neexistuje niečo ako float: bottom; ? Viem, že neexistuje, ale či nie je niečo také ekvivalentné
Joker
Profil
Takhle přímo asi jen u prvků s position:absolute, tam se pak dá nastavit bottom:0 (a pochopitelně ten prvek vůči kterému to má být pozicované musí mít position:relative).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0