Autor Zpráva
Kvasha
Profil
Zdravím.
Je nějaká možnost cílit odkazy z jedné stránky na jinou tak, aby zůstala určitá část původních stránek stejná.

Dřív, když jsem měl stránku složenou z několika framů, tak to nebyl problém. Target na název framu. Pokud se uchýlím k iFrame, tak narazím na jeho velikost, kterou musím zadat na první stránce. S šířkou problém není, ale s délkou.

Je možné něco podobného, třeba cílení na <div> ?

díky moc.
hezký den.
Pavel.
Jan Tvrdík
Profil
Nevidím souvislost s CSS, možná hledáš článek Skládání stránek z kousků.
Kvasha
Profil
souvislost jsem hledal v tom, že pokud mám v css něco pod "jménem" (id), tak jsem hledal způsob, jak do toho "jmenovitého id" vložit jiné "id" tím ho nahradit. Tak jak funguje iframe. S tím rozdílem, aby délka nebyla omezena, jako je to v případě iframe.

V podstatě hledám způsob, jak nahradit klasické rámy tak, abych při vytváření celého webu, ho nemusel vytvořit celý na jedné stránce a pak stránky editovat podle obsahu. Tam totiž nastane problém v případě, kdy je potřeba editovat jednu věc. je pak nutné editovat v podstatě editovat všechny stránka s tou věcí?! Snad jsem to napsal pochopitelně?!

Každopádně díky za odkaz. Prozatím vyřeším iframem, který v případě potřeby natáhnu a na ostatních stránkách holt bude delší.

Díky P.
Str4wberry
Profil
Zkuste hledat něco jako „Automatická výška <iframe>“. Je totiž možné JavaScriptem stránku přeměřit a podle toho přenastavovat výšku rámu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kvashu:
Viz <iframe> s pružnou výškou.


Reaguji na Str4wberryho:
Odkaz na Bubákovo řešení máme všichni dobře při ruce. Asi bych ho mohl z klávesové mapy smazat, jestli si nikdo nepamatuje, že tam je :-)
user243
Profil
Možná hledáte něco jako php/asp.
Jestli když chcete upravit jednu věc, tak musíte upravit všechno... to mi přijde jako špatně nastylováno, ale moudřejší bych byl z živé ukázky.

Na nějaké skrývání (nepřehánět), obarvování, ... věcí s id odkazem, jde použít pseudotřída :target. IE8 a nižší ji nepodporuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0