Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj všichni, prosím o radu.
Jedná se o stránku http://hvezdaels.wz.cz/planujeme.php. Obsah mám v externím CSS zadán jinou barvou modré. Funguje mi to dobře do doby než použiji absolutní pozici. V tu chvíli se mi to pozadí jakoby uřízne před ní. Jak to mám spravit?
díky moc
Anonymní
Profil *
tedy špatný web ... mělo to být takto
PerToon
Profil
Nerozumím problému, vysvětlit o co přesně jde....
Sabina
Profil
PerToon
... omlouvám se...
.. mám stránku složenou z levého menu, pravého menu, hlavičky a obsahu. První tři mám jednou barvou, obsah mám barvou jinou. Vše v externím souboru (grafika1.css). To pozadí obsahu mi funguje do doby, než zadám v html absolutní pozici. V tu chvíli mi to pozadí přestane fungovat a uřízne se kousek nad tou absolutní pozici. Prostě tu absolutní pozici nebere jako součást obsahu.
... řešení, o kterém vím, by bylo, že v css bych u toho obsahu zadala height: x% ... ale to bych pak ta procenta musela měnit s každým přibývajícím řádkem.
(snad je to teď už pochopitelnější ... nevím, jak to líp vysvětlit :o( )

Jsem si nevšimla, že jsem se nepřihlásila... pardon...
PerToon
Profil
Co je pozicováno absolutně, to se skutečně vyjme z obsahu. Neznám jednotné řešení, kterým by se ten problém dal vyřešit... řešil sem něco podobnýho, ale tam sem věděl, jak velký ten absolutně pozicovaný objekt bude....
Sabina
Profil
Takže buď to udělat do tabulky a nebo vždycky měnit výšku? Je ještě nějaké jiné řešení?
krteczek
Profil
sabino, problém je právě v tom absolutním pozicování, jastli potřebuješ 3sloupcový layout tak se koukni na http://www.krteczek.czweb.org/ jpw/3
když tak pisni kdybys tomu moc nerozuměla :-)
a pokud chceš aby bylo pozadí všude stejně vysoke, tak budeš muset použít obrázek na pozadí
krteczek
Plaváček
Profil
Ano, pokud z něčeho uděláš absolutně pozicovaný prvek, vyjmeš ho z toku dokumentu. Prostě se ti vytvoří vrstva, která je samostatná, dělá si, co chce a neovlivňuje ostatní části stránky.

Ostatně, jdeš na to celé špatně, proč nastavuješ těm spanům, kde máš text, absolutní pozici? To, co chceš stvořit je klasický třísloupcový layout a ten se dělá jinak. Třeba tady je hezký návod http://jezek2.advel.cz/css/3colhf.html , nebo zde jsem ti připravil ke stažení klasický třísloupec s pevnou šířkou ( http://klient.plavacek.net/tri-sloupce-pevna-sirka.html ).

Pro texty pak nepoužívej SPANY, ale elementy k tomu určené (odstavce P, nadpisy H1 - H3 a tak dále). V tvém případě, tedy obsah prostředního sloupce Co plánujeme, jsou tabulková data a klidně tedy použij tabulku.
Sabina
Profil
Díky moc, jdu chvilku studovat a dyžtak se zase ozvu ... moc moc moc děkuju .o)
PerToon
Profil
// oprava krteczkovy adresy - http://www.krteczek.czweb.org/jpw/3
krteczek
Profil
OT:
to PerToon: já to píšu schválně s mezerou, je to wz a je třeba aby se aspon občas zobrazila uvodní stránka aby mi nesmázli učet
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0