« 1 2 »
Autor Zpráva
satan
Profil *
Robim jeden portal, cely design je zalozeny na kruhoch a zaoblenych rohoch, riesim to cez border-radius. V IE8 sa vsetky zaoblene prvky zobrazuju hranate. Skusal som dostupne riesenia napriklad CSS3 PIE ale nefunguju korektne. napriklad border-top-left-radius sa vykresli hranaty. Alebo ked mam okolo prvku zaobleny hover tak sa najprv zobrazi zaobleny ked sa na hover vratim uz je hranaty. Ake je percentualne zastupenie IE8 medzi beznymi uzivatelmi? Ma zmysel este riesit podporu pre tento zastaraly prehliadac?
janbarasek
Profil
satan:
Ma zmysel este riesit podporu pre tento zastaraly prehliadac?
Jak kdy, spíše ne. To že se rohy zobrazí hranaté není zas takové zlo, jako kdyby se stránka nezobrazila vůbec. Na tvém místě bych podporu vůbec neřešil (resp. nestál o uživatele jakéhokoli prohlížeče typu IE).
Chamurappi
Profil
Reaguji na satana:
Ake je percentualne zastupenie IE8 medzi beznymi uzivatelmi?
V ČR má okolo deseti procent a klesá docela pomalu.
Udělat kulaté rohy standardně pomocí obrázků by bylo moc pracné? Pozadí pod rohy má neznámé barvy?


Reaguji na janbaraska:
nestál o uživatele jakéhokoli prohlížeče typu IE
Á, pán je fanatik :-)
janbarasek
Profil
Chamurappi:
Udělat kulaté rohy standardně pomocí obrázků by bylo moc pracné?
Bylo by to hlavně historické řešení. Při představě, že musí server kvůli 4 rohům 4x kopnout server kvůli nějakému malému obrázku... žijeme v moderní době.

Á, pán je fanatik :-)
Spíše Linuxák. Svůj web jsem nikdy neviděl otevřený v IE (absolutně nevím, jak moc blbě tam vypadá) a jsem na to hrdý.
martin1312
Profil
Historické, ale 100% funkčné riešenie, a keďže neexistuje kvalitatívny ekvivalent, nenazýval by som ho historickým. A server nemusíš kopať 4x, všetky obrázky môžeš spojiť do jedného.
Chamurappi
Profil
Reaguji na janbaraska:
server kvůli 4 rohům 4x kopnout server
Pravděpodobně by stačil jeden obrázek.

žijeme v moderní době
Obsloužit každého nejlépe, jak je to možné, zjevně není moderní.

a jsem na to hrdý
Já tedy stojím o každého návštěvníka svých stránek. Filtrovat je podle názoru na prohlížeč (nebo OS) by mi přišlo poněkud praštěné :-)
Taurus
Profil
Chamurappi:
Filtrovat je podle názoru na prohlížeč (nebo OS) by mi přišlo poněkud praštěné

A pubertální.

Kodér, kterého nezajímá zobrazení v důležitých prohlížečích, je jen patlal, který by raději radit neměl. I kdyby neměl starší prohlížeč zobrazit vše správně, může se v něm zachovat alespoň funkčnost. Nezabere to ani moc práce. Z hranatých rohů místo kulatých bych si hlavu nedělal.
jenikkozak
Profil
janbarasek:
Při představě, že musí server kvůli 4 rohům 4x kopnout server kvůli nějakému malému obrázku...
Nedokončil jsi výpověď. Servírování statického obsahu je velice levná operace, takový soubor se navíc kešuje všude možně. Tento argument je stejně nesmyslný jako do cesty ke klientovi extra započítávat čas strávený rozsvěcením světel.

žijeme v moderní době.
Pokud je moderní být ignorant, raději zůstanu těžce zastaralým.
Svůj web jsem nikdy neviděl otevřený v IE (absolutně nevím, jak moc blbě tam vypadá) a jsem na to hrdý.
Máš opravdu zvláštně stanovené hodnoty.

satan:
Ono nejde jen o IE 8. Kulaté rohy se nezobrazí asi 17 % uživatelů.
janbarasek
Profil
jenikkozak, Taurus, Chamurappi:
Nikde o sobě netvrdím, že jsem kodér. Já mám rád, když má stránka malou datovou velikost a je ideálně jeden soubor (včetně stylů i obrázků). Kódování beru jen jako nutné zlo. Prohlížeč IE nemám rád z toho důvodu, že se chová jinak, než všechny ostatní prohlížeče a proto je pro mě nepoužitelný. Většina chytrých uživatelů (to možná vyzní blbě) IE stejně vůbec nepoužívá, protože vědí, že to nevede k ničemu dobrému. Myslím, že stačí, když se web správně zobrazuje v Opeře, Chromu, Firefoxu a Safari, zbytek bych vůbec neřešil.

může se v něm zachovat alespoň funkčnost.
U statických stránek až tak nevadí, když roh bude kulatý nebo hranatý, proto bych obrázek nepoužíval, ale využil klasické CSS (už třeba jen kvůli tomu, že to je jednodušší na vyrobení).

Servírování statického obsahu je velice levná operace, takový soubor se navíc kešuje všude možně.
Já při návrhu stránky počítám situaci, že návštěvník nikdy na mém webu nebyl a musí si tedy stáhnout úplně vše. Jsem toho názoru, že by se celá jakkoli složitá stránka se vším všudy měla vejít (i v dnešní době) do 300KB, pokud tomu tak není, tak je někde chyba. Je potřeba myslet i na uživatele mobilního připojení.

Pokud je moderní být ignorant, raději zůstanu těžce zastaralým.
Myslel jsem to tak, že použití obrázkových rohů je stejně nesmyslné, jako vložení celé stránky do tabulky místo do blokových elementů. Pokud si myslíš opak, tak jsi zastaralý. Nemám rád, když se musí prohlížeč několikrát vrátit na server pro nějaký kus dat.

Máš opravdu zvláštně stanovené hodnoty.
Jak se to vezme. Moje střední škola mi natolik znechutila Windows, že bych si ho nenainstaloval ani do mrazáku, a to že zamrzá vážně ukázkově.

Ono nejde jen o IE 8. Kulaté rohy se nezobrazí asi 17 % uživatelů.
17% všech uživatelů. Do této množiny se počítají (téměř) všichni, a kolik z nich přijde skutečně na ten web? Třeba ke mě na web přijde s IE jen 1.3% uživatelů. :)
Bylo to vyčerpávající, ó svatý Tučňáku, ámen.
Chamurappi
Profil
Reaguji na janbaraska:
to možná vyzní blbě
Vyzní.
V příspěvku #3 jsem tě vystihl dobře.

by se celá jakkoli složitá stránka se vším všudy měla vejít (i v dnešní době) do 300KB
Stránka by měla být tak velká, jak potřebuje. Stanovovat si nějaký umělý limit, kvůli kterému by se měla obětovat část uživatelů, je také hloupé.
Joker
Profil
satan:
V IE8 sa vsetky zaoblene prvky zobrazuju hranate.
Jedna otázka: Je to zásadní problém?
Pokud to jen vizuálně vypadá o něco hůř, ale jinak všechno funguje a všechno jde přečíst, nabízí se varianta se na to prostě vykašlat.
Zrovna nevykreslení kulatých rohů typicky návštěvníkovi nezpůsobí žádný problém a část návštěvníků si toho ani nevšimne.

Čili, můj názor: Stránka by měla být použitelná pokud možno ve všech prohlížečích, ale netrápil bych se zpětnou kompatibilitou každého vizuálního detailu.

Ake je percentualne zastupenie IE8 medzi beznymi uzivatelmi?
Líbí se mi statistiky TOPlistu, protože jsou rozdělené i podle oborů.
Samozřejmě je ta čísla nutné brát jen orientačně.
Pro IE8 TOPlist ukazuje čísla mezi 3-12%. Nepřipadá mi to tak málo, aby to šlo ignorovat.

janbarasek:
Na tvém místě bych podporu vůbec neřešil (resp. nestál o uživatele jakéhokoli prohlížeče typu IE).
Což je zhruba něco kolem čtvrtiny všech návštěvníků.
Budiž, pokud je majitel webu ochotný jen tak odepsat čtvrtinu návštěvníků, tak… si rovnou může ušetřit čas a jít se věnovat něčemu jinému.

„Á, pán je fanatik :-)“
Spíše Linuxák.
Pak to nechápu už vůbec. Uživatelů Linuxu je asi 1%, daleko méně, než uživatelů IE8.
Správný zaslepený fanatik Jediného správného uživatelského rozhraní by měl Linuxáky ze stránek vyhnat už dávno předtím, než začne vyhánět uživatele IE8.

Svůj web jsem nikdy neviděl otevřený v IE (absolutně nevím, jak moc blbě tam vypadá) a jsem na to hrdý.
Nikdy jsem nepochopil, proč jsou někteří lidi hrdí na to, že něco neumí.
Taurus
Profil
Třeba z toho janbarasek vyroste. Na takovou snůžku nesmyslů je ztráta času reagovat. Horší je, že působí tady na diskuzi a mohl by neznalého nakazit...
Fisir
Profil
Reaguji na janbaraska:
Používal jsem Chrome a dobrovolně jsem přešel na Internet Explorer. Ve verzi 9 a výš se již chová rozumě, v jedenáctce (ale nevím, od které verze) jsou k dispozici i ladicí nástroje a je to rychlejší prohlížeč.

Jinak jedno velké :-D. Tvůj odpor k Microsoftím produktům je zajímavý (a já jsem možná trochu neobjektivní, protože na tabletu s Androidem zoufale hledám, jak to předělat do stylu Metra), ale obávám se, že zastaralý. Windows jsou ve svých posledních vezích mimořádně svižné a stabilní (říkám s pět let starým 15" notebookem) a Internet Explorer moderní a rozumný.

Asi tě naštvu, ale kvůli IE 7 a méně servíruji na svém webu místo <div>ů tabulky.

stránka se vším všudy měla vejít (i v dnešní době) do 300KB
Ty kulaté rohy nebudou zas tak velké.

stačí, když se web správně zobrazuje v Opeře, Chromu, Firefoxu a Safari, zbytek bych vůbec neřešil
A co lidé, pro které je synonymum k internetu modrá ikonka na který je éčko a čárka na kterou kliknu a jsem na internetu s logem Seznamu?

Pokud si myslíš opak, tak jsi zastaralý.
Hodím sem další :-D.
jefitto44
Profil
Fisir:
A co lidé, pro které je synonymum k internetu modrá ikonka na který je éčko a čárka na kterou kliknu a jsem na internetu s logem Seznamu?
Takí ľudia majú 60 a viac rokov...

Ja by som sa tiež na IE vykašľal. Niekedy sa tak zamýšľam, načo nám je vlastne html5 a css3? Všetkým sa opovrhuje. Kým pred 5 rokmi chceli všetci guľaté rohy a gradienty, trebalo to riešiť cez photoshop a iné srandy. Dnes, keď tieto možnosti ponúka CSS3 a html5 tak sa tu všetci oháňajú flat designom a tým, že IE nič nevykreslí (zámerne som nepoužil moje obľúbené slovné spojenie "trápne prehliadače, aby to zas neskončilo v koši")
Chamurappi
Profil
Reaguji na jefitta44:
Takí ľudia majú 60 a viac rokov...
Z jakých dat vycházíš? I kdyby to byla pravda (což rozhodně není), tak je přeci úplně jedno, kolik jim je.

Niekedy sa tak zamýšľam, načo nám je vlastne html5 a css3?
To je dobře, že se nad tím zamýšlíš. Možná časem i pochopíš, že občas vznikají věci i zcela zbytečné. Nebo takové, jejichž čas teprve přijde. Vzniknutí není umění, prosazení ano.

Kým pred 5 rokmi chceli všetci guľaté rohy a gradienty, trebalo to riešiť cez photoshop a iné srandy.
Mozilla zavedla kulaté rohy do CSS před patnácti lety. Rozhodně to není nic nového, jen postupně přibyla podpora v dalších prohlížečích. A gradienty jako první podporoval starodávný Explorer 5.5.
Taurus
Profil
jefitto44:
Ty jsi tady taky chyběl se svou negativní propagací IE. Už se na to konečně vykašli. Není ti snad třináct...

Takí ľudia majú 60 a viac rokov...
Divil by ses, svět webu není tak jednoznačný, jak ho dle svých názorů vnímáš. Bez ohledu na prohlížeče, technologie a jejich podporu se dá k problémům přistupovat s hlavou na krku, ne hned vše cpát do nejnovějšího CSS nebo HTML. Někdy je "starší" řešení lepší.
DJ Miky
Profil
satan:
V IE8 sa vsetky zaoblene prvky zobrazuju hranate.

Taky se nabízí otázka, kterou už naťukl Joker v [#11]: Všimne si toho uživatel? Pozná vůbec, že je něco zobrazeno špatně? Ty to samozřejmě vidíš na první pohled, protože máš k dispozici srovnání se správně zobrazenou verzí. Ale uživatel se starším IE uvidí pouze tu „špatnou“ verzi, takže nebude vědět, že něco má být zobrazeno jinak. A třeba se mu dokonce „hranatá“ verze bude líbit více, než kdyby viděl „kulatou“ :–).

Jinak se držím názoru, že úpravy pro starší prohlížeče smysl mají, pokud současná podoba nějakým způsobem brání použití webu a hlavně pokud se to vyplatí – s ohledem na čas strávený optimalizací a počtem návštěvníků (případně ziskem z nich na komerčních webech) s danými verzemi prohlížečů. A nemusí se jednat o velká procenta: není to tak dávno (cca rok zpět), co jsem prováděl na existujícím komerčním webu úpravy pro IE 5.5 a 6. Zastoupení odpovídalo zlomku procenta, ale zisk z těchto uživatelů byl vyšší než hodnota času stráveného optimalizací. Proto se to vyplatilo. To je jednoduchá matematika.
Bubák
Profil
Podporovat IE 8 smysl má.
Odkáži na článek, kde přistoupili k"problému kulatých rohů" ve starších prohlížečích jinak, než podporovat nebo nepodporovat. Tam, jde stane oko návštěvníka nejčastěji, použili pro starší prohlížeče na kulaté rohy obrázky (třebas menu), a kde spočine oko návštěvníka zřídka, dostane návštěvník klasicky hranaté elementy.
http://www.zdrojak.cz/clanky/scukarina-zadna-drina-dil-ctvrty-jina-prace-s-css/
Netvrdím, že použitý postup je ideální, ale mám za to, že článek za přečtení stojí.

Zajímavý poznatek, čím menší znalosti HTML+CSS, tím větší fňukot ;-)

Taurus:
Někdy je "starší" řešení lepší.
Někdy ano, někdy ne, proto, jak píšeš, se dá k problémům přistupovat s hlavou na krku
Taurus
Profil
Stejně mě napadá, neprobírali jsme to téma už dostkrát? Co nového a užitečného tu ještě může padnout? Spíš je to voda na mlýn id... entitám zvláštního uvažování, viz Bubákův předposlední odstavec.
joe
Profil
Bubák:
Odkazovaný článek mi přijde už zastaralý, každý moderní prohlížeč zvládá různé CSS "vychytávky", je potřeba tedy jen odlišit IE a na to stačí podmíněné komentáře, díky kterým by se v dokumentu objevil html tag s různýma třídama. Nevidím důvod proč používat Modernizr.

satan
CSS3 PIE má svá pravidla/problémy, které je třeba dodržovat a pak s vykreslením není problém (dej si na té stránce vyhledat border-top-left-radius). Otázkou je, zda je vůbec potřeba takové vykreslení řešit a zbytečně tím zatěžovat uživatelův počítač - bude zde pravděpodobně platit, že čím starší prohlížeč, tím starší počítač a tím méně výkonu. Se složitou stránkou a použitím CSS3 PIE může stránka jednoduše shazovat celý prohlížeč a to není nic příjemného.
Joker
Profil
Taurus:
Horší je, že působí tady na diskuzi a mohl by neznalého nakazit
To si nemyslím, spíš naopak sem lidi s takovými názory už přijdou a až tady dostanou perspektivu, jak je ten názor vlastně směšný.

janbarasek:
Většina chytrých uživatelů (to možná vyzní blbě) IE stejně vůbec nepoužívá, protože vědí, že to nevede k ničemu dobrému.
Tahle věta je postavená na nějaké statistice, výzkumu, nebo jen na osobní zášti a přání, aby to tak bylo?
Mimochodem, tvrzení „Většina chytrých uživatelů jako svůj hlavní systém nepoužívá Linux, ale Windows“ je jistě pravdivé, vyplývá z toho něco? (Pro jistotu jen připomenu, že já sám používám Ubuntu.)

Já třeba IE používám jako druhý nejčastější prohlížeč po Opeře (mimochodem taky prohlížeč, u kterého fanatici Jediného správného prohlížeče vytahují vidle a pochodně).
U posledních IE jsem nepozoroval snad žádné problémy ve srovnání s jinými prohlížeči.
A pokud má někdo nepřekonatelný problém s několika triviálními úpravami pro IE8, jako někdo, kdo zažil optimalizace pro ty předchozí verze IE, se můžu jen pousmát.

Mimochodem:
Třeba ke mě na web přijde s IE jen 1.3% uživatelů
U normálního webu s dost velkou návštěvností aby to číslo mělo nějakou vypovídací hodnotu by to byl právě znak toho, že web přichází o návštěvníky.
Chybný návrh webu způsobil, že tam nechodí návštěvníci.
To bych nebral jako nějaký důvod k oslavám.

jefitto44:
„A co lidé, pro které je synonymum k internetu modrá ikonka na který je éčko a čárka na kterou kliknu a jsem na internetu s logem Seznamu?“
Takí ľudia majú 60 a viac rokov...
…zatímco Internet je jen pro lidi do 35 let.
Navíc to není pravda. Právě naopak, většina uživatelů neřeší nějaký IE, Firefox, Chrome a podobné věci. Prostě mají někde ikonku (zhusta ani nevědí, jak se vlastně ten prohlížeč jmenuje) a očekávají, že jim stránka bude fungovat.

Podobně to my, kteří zrovna prohlížečům rozumíme, děláme zase u jiných věcí. Prakticky v jakékoliv oblasti si většina normálních lidí kupuje produkty, které by si nadšenec do dané oblasti v životě nekoupil. Přesto těm normálním lidem ty produkty vyhovují.
jefitto44
Profil
Ja vychádzam zo svojej skúsenosti... poznám ja neviem... 500 ľudí a nikto z nich nepoužíva IE

Podľa mňa je IE pre starých dedkov a babky, ktorý majú doma nejakú štyri osem šestku, alebo vyhrali kompík v súťaži, ktorú organizoval Heineken a nevedia, že existuje ešte aj niečo iné, ako IE. Používať IE je podľa mňa ako používať Nokiu 3310. Nehovorím, že neexistujú takí ľudia, hovorím, že je irelevantné sa o nich starať. Taktiež to nehovorím ako nejakú dogmu, ale ako svoj názor. Nikto si to nemusí všímať a nikto to nemusí brať vážne.
Poznám iks kóderov a programátorov, ktorí si povedali, že tých 50€ navyše im nestojí za to, aby keď zrobia stránku za tri dni, strávili ďalšie dva týždne hľadaním všakovakých filtrov a iných blbosti pre IE. IE je proste už pass. Používať v dnešnej dobe IE lt8 je rovnako trápne ako používať Windows Millenium, alebo Nokiu 3310, alebo písací stroj, alebo britvu na holenie, alebo starodávne "rovnátka", alebo sviečku miesto žiarovky
joe
Profil
jefitto44:
alebo sviečku miesto žiarovky
Svíčka svítí vždy (dokud je) narozdíl od žárovky.

alebo britvu na holenie
Břitva oholí líp než elektrický strojek.

alebo Nokiu 3310
Vydrží déle než dnešní smartphone, který je nutný každý den dobíjet.

Poznám iks kóderov a programátorov, ktorí si povedali, že tých 50€ navyše im nestojí za to, aby keď zrobia stránku za tri dni, strávili ďalšie dva týždne hľadaním všakovakých filtrov a iných blbosti pre IE
Zřejmě neznáš ani jednoho kvalitního kodéra a programátora. Pokud se web kóduje správně, není nutné řešit problémy v IE, kromě věcí, které nezná a to je otázka minut, než to ukáže Google.
Taurus
Profil
Joker:
To si nemyslím, spíš naopak sem lidi s takovými názory už přijdou a až tady dostanou perspektivu, jak je ten názor vlastně směšný.

Výjma janbarasek a jefitto44. Ještě chceš házet, Jokere, hrách na zeď? :-)
Fisir
Profil
Reaguji na jefitta44:
Proč? Máš nějaký rozumný důvod, proč je IE pro staré babky a dědky? Nechci srovnání s holicím strojkem (ten mě ještě nějaký ten pátek zajímat nebude), chci objektivní fakta. Pokud jsi alespoň trochu schopný kodér a googlič (či seznamič), s IE nebudeš mít téměř žádnou práci navíc, když budeš chtít i ty kulaté rohy, za chvíli si odpovídající filter najdeš.

Mám sice cool HTC 8X, ale na rozdíl od něj neměla Nokia C5-03 po pěti přestávkách strávených hraním her baterku v čudu.

Aby ta trapnost Exploreru nakonec nebyla jen výmluva nebo blud jedna bába povídala. I když je spíš prostě trapnej, mezi spolužáky frčí Chrome a Firefox, ne?
Joker
Profil
jefitto44:
poznám ja neviem... 500 ľudí a nikto z nich nepoužíva IE
Tohle je jedna ze základních chyb ve statistice.
„Já a moji kamarádi“ není náhodný výběr, takže z toho nelze žádné obecné závěry vyvodit.
Navíc je to zbytečné, protože máme k dispozici vcelku spolehlivé statistiky podílu prohlížečů.
Podle nich má IE „dvacet-něco“ procent.

Podľa mňa je IE pre starých dedkov a babky, ktorý majú doma nejakú štyri osem šestku…
Co na to říct… To jsou prostě nepodložené iluze, které neodpovídají realitě.
Pro zajímavost, uživatelé IE které znám jsou věkově ve skupině buď 20-30, nebo 30-40.
Ale že ten výrok je blbost vyplývá už z faktu, že IE používá zhruba čtvrtina všech surfařů v ČR.

Nehovorím, že neexistujú takí ľudia, hovorím, že je irelevantné sa o nich starať.
Jak jsem psal, pokud je majitel webu ochotný jen tak odepsat čtvrtinu návštěvníků, tak se na to může rovnou vykašlat a jít dělat něco jiného.
Resp. existují zvláštní případy webů, kde se dá očekávat neobvykle nízký podíl lidí s nějakým prohlížečem, ale obecně je tahle taktika prostě nemůže fungovat.

Mimochodem, co moje Opera? Nebo Safari? Na ty taky kašlat?
Pokud ano, už to dává 1/3 „vyhozených“ návštěvníků.
Pokud ne, jaký smysl dává řešit tyhle minoritní prohlížeče a neřešit IE s 5x víc uživateli?

Taktiež to nehovorím ako nejakú dogmu, ale ako svoj názor.
Tak ale rozlišujme mezi názory vyplývajícími z nějakých relevantních faktů a názory podloženými leda přáním, aby to tak bylo.

Používať v dnešnej dobe IE lt8 je rovnako trápne ako používať Windows Millenium, alebo Nokiu 3310…
Jedna podstatná věc: Autor webu tohle nemá co posuzovat.
Autor webu tam není od toho, aby návštěvníka poučoval o jeho prohlížeči, ale aby mu dodal žádaný obsah.
Podobně si třeba majitel pekárny může myslet, že mám trapné oblečení, ale když si půjdu koupit rohlíky, nezajímá mě, co si majitel pekárny myslí o mém oblečení.
Samozřejmě by se mohl rozhodnout trapně oblečené lidi prostě neobsluhovat. Dejme tomu, že trapně oblečených by byla čtvrtina zákazníků.
Dělá to reálně někdo?
Nedělá, protože žádný majitel pekárny není takový idiot, aby si jen tak odehnal čtvrtinu zákazníků. A kdyby to někdo přece zkusil, prostě zkrachuje.

Poznám iks kóderov a programátorov, ktorí si povedali, že tých 50€ navyše im nestojí za to, aby keď zrobia stránku za tri dni, strávili ďalšie dva týždne hľadaním všakovakých filtrov a iných blbosti pre IE.
Samozřejmě, určitě existují i neschopní kodéři.
Hlavně další věc, zadavatele vesměs zajímá, jak to funguje v jeho prohlížeči… Což poměrně často bývá právě IE.
Takže kodér udělá stránku, zadavatel otevře ve svém IE, řekne „nefunguje“, nepřevezme, nezaplatí. Co dál?
rafej
Profil
Z tvých názorů a způsobu, jak je vyjadřuješ a prosazuješ i přes rozumné protiargumenty, je vidět, jak jsi ještě mladý. Nezbývá než doufat, že z toho časem vyrosteš a necháš si poradit.

Podľa mňa je IE pre starých dedkov a babky...
O IE si můžeš myslet, co chceš, ale to nic nemění na faktu, že ne každý si může vybrat prohlížeč na používaném PC.
Např. zaměstnanci ve firmě, klienti internetových kaváren, uživatele v některých knihovnách, studenti v některých školách, uživatele některých specializovaných přístrojů, které přistupují na internet a kde může být jádro IE pevnou součástí systému prohlížeče a nejde změnit apod. Vůbec nemluvě o mobilních zařízeních.
Pokud nejsi ochoten brát ohled na uživatele, ale chceš dělat stránky, aby sis povzbuzoval ego, tak se nemá cenu dál bavit.

Používať IE je podľa mňa ako používať Nokiu 3310.
Pokud splní, co potřebuješ, není důvod, proč ji nepoužívat. Můj otec ji používá už 7 let a nechce vyměnit. Jednoduchá, lehká, s odolnými tlačítky, která za celou dobu neutrpěla poškození. S rozšířenou baterií má výdrž skoro jako čtečka knih. Snadná výměna krytu a je zase jako nová.

Poznám iks kóderov a programátorov, ktorí si povedali, že tých 50€ navyše im nestojí za to, aby keď zrobia stránku za tri dni, strávili ďalšie dva týždne hľadaním všakovakých filtrov a iných blbosti pre IE.
Pokud jsou to profesionálové, tak obvyklé triky pro podporu starších prohlížečů nemusejí hledat, ale nejen že je znají, ale zvažují je i při implementaci a kódování stránky a uvažují i o jejich nevýhodách. Pokud tví známí musejí hledat 14 dní, aby tohle zvládli, tak bych jim 50 euro nedala ani náhodou.

IE lt8 je rovnako trápne ako používať Windows Millenium, alebo Nokiu 3310, alebo písací stroj, alebo britvu na holenie, alebo starodávne "rovnátka", alebo sviečku miesto žiarovky
Až budeš někde v terénu bez elektřiny a s prázdnými bateriemi, tak jsem zvědavá, na co ti bude lampička nebo baterka místo svíčky a zápalek, počítač místo psacího stroje a holící strojek místo břitvy. A není to nijak vzácná situace. Na chatě zažívám celkem často.
:-)
1Pupik1989
Profil
Ono otázkou není "Proč podpovat IE 8?" Kladl bych si spíš otázku jestli je takový zásadní problém to udělat kompatibilní pro všechny prohlížeče. Když píšu web, tak na výsledek koukám v chromu. V IE to většinou zkontroluji až v poslední fázi. Pokud tam nějaký problém, tak je to většinou v javascriptu. Ale i v tom javascriptu je to většinou záležitost pár minut. Dřív jsem na IE vůbec nebral ohledy. Pak jsem ale začal ukládat user-agent stringy a zjistil jsem, že každý 3 desktopový prohlížeč byl IE. Tak jsem změnil styl, abych nějakou nekompatibilitu nemusel řešit a je po problému.
Plaváček
Profil
jefitto44:

Podľa mňa je IE pre starých dedkov...

Cítím se uražen. :)
_es
Profil
Neviem, čo je také nadšenie z tých oblých rohov, veď to vedeli spraviť, dokonca „hardvérovo“, už aj v 1956 v Tesle:
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0