Autor Zpráva
Miki20
Profil
Dobrý deň,
mám urobený adresný riadok (cesta ku aktuálnej stránke), medzi položkami v ceste mám použitú uzavieraciu značku tagu > (ako šípku). Chcem túto značku nahradiť vlastnou šipkou, obrázok je vložený v externom css súbore ako pozadie cez background:
.adr-line {               
        background: url("hlavna/sipka-xxx.png") no-repeat center center; 
        width: 7px;
        height: 5px;
        padding-left: 8px;
        padding-right: 8px;
        }
V HTML mám triedu vloženú nasledovne:
<span class="link-page strip-adr"><a href="index.php">FIRMA.sk</a><span class="adr-line"></span>...

Šípka sa riadne zobrazí v Mozilla Firefox, Google Chrom, Opere aj v IE8 (mám XP-čka). V IE7, ale aj v nižšej verzii IE 6 sa správne zobrazí len medzera daná paddingom, prázdna, bez obrázku. Zobrazenie šípky v IE7 a v IE6 dosiahnem len tak, že medzi začiatočnú značku tagu a ukončovaciu značku tagu span urobím medzeru takto:
<span class="adr-line"> </span>.

Je to samozrejme veľmi nepraktické, medzera môže byť aj náhodou odstránená a nebude to v uvedených IE prehliadačoch fungovať. Je pre toto nejaké rozumné vysvetlenie? Je jedno či je tam PNG, alebo JPG, problém je vždy rovnaký.

Určite som už používal DIV-y alebo SPAN-y bez medzery medzi značkami. Ďakujem za prípadné vysvetlenie alebo názor na riešenie. Prešiel som aj stránky MS k obrázkom v IE, odstránil som temporary, cookies, históriu ale nič nepomohlo. Na JPW som sa o takejto medzere nedočítal, takže asi niečo robím špatne ...
peta
Profil
Zkousel jsi
display:inline-block?
text-indent:30px?
float?
word-spaccing?
content? Content
A mozna nejake dalsi vlastnosti i ze stranky
CSS

Tez to muzes udelat jako ul, li seznam, pak mozna bude fungovat i padding, pripadne linst-style-image.

Span je inline prvek. Jeho sirka je zavisla na obsahu uvnitr. Nemas tam nic? Nema sirku.
Úprava textu
Úprava textu » span
Miki20
Profil
peta

Ďakujem za tip, z uvedených ponúk som neskúšal display: inline-block a content. Pri vlastnosti content čítam na JPW "Vlastnost content nefunguje v Exploreru 6 a 7 ... (ale poskúšam tiež)" Display: inline-block teraz skutočne pomohol, aj keď sa šípka v IE7 zobrazuje o dosť nižšie ako v ostatných prehliadačoch. Skúsim to vyladiť, možno sa to podarí dorovnať. Display som mohol vyskúšať - moja chyba.

"... Jeho sirka je zavisla na obsahu uvnitr. Nemas tam nic? Nema sirku." Nemám tam nič a to, že šírka závisí na obsahu som pravdu povediac nevedel. Skúšal som to s width, ale nepomáhalo.

Srdečná vďaka za Tvoju pomoc. Možno pre zaujímavosť vyskúšam ešte aj ul, li.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0