Autor Zpráva
quatzael
Potřeboval bych trochu poradit jak nastavit buňky u tohoto typu tabulky:

Buňka:
A - by mělo mít velikost přizpůsobenou svýmu obsahu, aby se tam zaručeně nezalamoval řádek
B - by měl mít přizpůsobenou šířku podle obsahu buňky A (tzn. šířky by měly být v tomto vztahu: B = C- A)
C - má mít fixní velikost tedy např: width: 400px; a má samozřejmě platit C = A + B

V tý buňce A budou většinou jen dvouslovný výrazy, takže bych chtěl aby bylo zaručeno to, aby se druhé slovo nedostalo na druhý řádek a zároveň, aby se ušetřilo co nejvíc místa pro obsah buňky B. Klidně by se mohlo nastavit nějaký max-width pro buňku A, aby bylo zaručeno, že zůstane aspoň nějaký místo pro buňku B.

Nemáte někdo prosím nějakej nápad jak to elegantně vyřešit?
Jan Tvrdík
Kde je problém, nestačí nastavit pro A white-space: nowrap;?
quatzael
Jan Tvrdík:
Aha. A jak lze ještě udělat to aby pod tím Céčkem byly ty buňky A a B. Musím dát atrinut colspan do buňky C?
Když tam mám těch řádků cca 50 a ten řádek s A,B je jen jeden, musím všude dávat colspan do buněk nad a pod?
Bubák
quatzael:
Když tam mám těch řádků cca 50 a ten řádek s A,B je jen jeden, musím všude dávat colspan do buněk nad a pod?
Ano. Ale zvážil bych, zda situaci neřešit třebas nějak takto:
<tr><td> <td><span style="white-space: nowrap;">A</span>B<td>
jefitto44
Colspan do bunky C, aj to bunky pod A a B

ale to hovorím len za to, že nemám rád <span>
quatzael
Jan Tvrdík, Bubák, jefitto44:
No tak jsem to vyřešil těma colspanama. Vypadá, že to funguje. Takže díky za rady.
Bubák
jefitto44:
ale to hovorím len za to, že nemám rád <span>
Tak se můžeš použít třebas <font> ;-)
Já osobně nemám rád žádný HTML element, můj vztah k elementům, je naprosto cituprostý, neutrální a elementy vybírám je podle podpory v prohlížečích a sémantiky, a to v uvedeném pořadí.

quatzael:
tak jsem to vyřešil těma colspanama
Je to sice funkční, já osobně bych kvůli dvěma buňkám v jednom řádku jednomu řádku v ostatních padesáti s největší pravděpodobností buňky nespojoval a použil řešení vycházející z kódu ve [#4]. Vhodným nastyslováním bych dosáhl stelného vzhledu, jako kdyby A a B byly v oddělených buňkách.
Od IE8 je možnost "rozdělení buněk", uvozovky jsem použil záměrně, mám na mysli, že "rozdělené" buňce bych dal display: table; a vloženým elementům, třebas spanům, bycj dal display: table-cell. Ale mám za to, že pravděpodobně bych takové řešení nemudel použít a že bych si vystačil s floatem nebo s inline blokem a deklarací rozměrů, díky čemuž bych měl výsledek použitelný i v IE6, bo řešení funkční v IE7 a nefunkční v IE6 mě nenapadá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: