Autor Zpráva
wordikk
Profil *
Dobrý den, mám problém s odsazením tabulky vytvořené v CKEditoru zaslané emailem. Pokud si výstup z CKEditoru zobrazím před odesláním emailu, formátování je OK. Ovšem v emailu je test a tabulka odsazena velkou mezerou (cca 80px). Zkusil jsem do table style přidat margin:0px;padding:0px; ovšem to nepomohlo. Nevíte kde může být problém? Děkuji předem za pomoc.

CKEeditor html kód
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras in nibh lacus. Curabitur faucibus purus orci. Vestibulum a est tortor. Suspendisse blandit metus sapien, eget porta purus condimentum sed.<br />
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" style="width:505px;">
    <tbody>
        <tr>
            <td style="height:21px; width:219px">NÁZEV:</td>
            <td style="height:21px; width:64px">MJ:</td>
            <td style="height:21px; width:223px">CENA:</td>
        </tr>
        <tr>
            <td style="height:20px; width:219px">CYKY 3Ax1,5</td>
            <td style="height:20px; width:64px">m&nbsp;</td>
            <td style="height:20px; width:223px">7,99 Kč</td>
        </tr>
        <tr>
            <td style="height:20px; width:219px">CYKY 3Cx1,5</td>
            <td style="height:20px; width:64px">m&nbsp;</td>
            <td style="height:20px; width:223px">7,99 Kč</td>
        </tr>
        <tr>
            <td style="height:20px; width:219px">CYKY 3Cx2,5</td>
            <td style="height:20px; width:64px">m&nbsp;</td>
            <td style="height:20px; width:223px">12,99 Kč</td>
        </tr>
    </tbody>
</table>
<br />
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras in nibh lacus. Curabitur faucibus purus orci. Vestibulum a est tortor. Suspendisse blandit metus sapien, eget porta purus condimentum sed.
wordikk
Profil *
HTML kód je totožný s tím v emailu, takže to musí být něco se stylováním, které je třeba upravit, aby to emailový klienti jako gmail nebo seznam nerozhodili. Nikdo nevíte?
Náročný uživatel
Profil *
proč si to dobrovolně tak komplikuješ?
na zkoušku sem si poslal email jak do gmailu, tak na seznam, a výsledek vypadá celkem uspokojivě (a jednoduše)...
(ten padding sem si tam dal jen tak na chuť, samozřejmě i bez něj by to mělo fungovat bez problémů)
<div style="font-family: arial; font-size: 12px;">
<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras in nibh lacus. Curabitur faucibus purus orci. Vestibulum a est tortor. Suspendisse blandit metus sapien, eget porta purus condimentum sed.</p>
<table style="font-family: arial; font-size: 12px;">
    <tbody>
        <tr>
            <td style="padding: 5px; width:219px">NÁZEV:</td>
            <td style="padding: 5px; width:64px">MJ:</td>
            <td style="padding: 5px; width:223px">CENA:</td>
        </tr>
        <tr>
            <td style="padding: 5px;">CYKY 3Ax1,5</td>
            <td style="padding: 5px;">m&nbsp;</td>
            <td style="padding: 5px;">7,99 Kč</td>
        </tr>
        <tr>
            <td style="padding: 5px;">CYKY 3Cx1,5</td>
            <td style="padding: 5px;">m&nbsp;</td>
            <td style="padding: 5px;">7,99 Kč</td>
        </tr>
        <tr>
            <td style="padding: 5px;">CYKY 3Cx2,5</td>
            <td style="padding: 5px;">m&nbsp;</td>
            <td style="padding: 5px;">12,99 Kč</td>
        </tr>
    </tbody>
</table>
<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras in nibh lacus. Curabitur faucibus purus orci. Vestibulum a est tortor. Suspendisse blandit metus sapien, eget porta purus condimentum sed.</p>
</div>



teď sem si ještě všimnul, že tam máš nějaký &nbsp;, na co?
wordikk
Profil *
Kód, který je uvedený v úvodním příspěvku je přesně ten, který vygeneruje CKEditor. Zkusím tedy přijít na to, jak automaticky nevkládat ten zbytečný kód při vytváření tabulek v CKEditoru.
Náročný uživatel
Profil *
ten ckeditor to tam vkládá, protože je tak naprogramovanej :D možná by pomohlo aktualizovat na novější verzi, možná by ale bylo nejjednodušší se na takovýhle editory vykašlat a používat nějakej příjemnej poznámkovej blok, třeba notepad++...
wordikk
Profil *
No tak to mi je jasné, že je tak nastavený CKEditor, ale co jsem se dočetl, nejspíše to půjde zakázat. Počkat, to jsme si asi nerozumněli, já v tom netvořím obsah stránek :). Ten CKEditor se používá na stylizaci newsletteru. Jdu tedy zjistit, co to konkrétně dělá.
wordikk
Profil *
Vyřešeno, měl jsem tam omylem použitou funkci nl2br, která to velké odsazení způsobovala.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0