Autor Zpráva
thearc
Zdravím všechny na fóru. Mám teď takový větší problém a nejsem si jistej jestli je řešitelnej přes CSSko. ZDE je odkaz na můj test.
Po prohlédnutí můžeme vidět 2 modré panely, jeden tmavej, a jeden červenej. Všechno to jsou divy, z toho dva modré panely mají nastavenou šířku napevno, tmavej jí má procentuálně (min-width: 63%) a všechny tyto tři divy jsou obaleny ještě jedním divem se šířkou 960px.
Zde je CSS pro představu
body {background-color: #2f2f2f;margin: 0px;}
#cele {
min-width:960px; 
}

#bocnimenu {
display: block;
width: 88px;
height: 100%;
float: left;
background-color: #002047;
}

#vysouvacimenu {
width: 259px;
background-color: #023666;
}

#textovaoblast {
min-width: 63%;
margin-left: 0px;
background-color: #111111;
}

#obrazek {
float: right;
width: 15%;
background-color: firebrick;
}

V čem je problém? Stránka je orientovaná hlavně vlevo (určitě jste si všimli). Probmém je to, že ten červenej div chci, aby byl vždy cca 10px vzdálenej od tmavého divu a vyplnil prostor od něj na pravé straně. Zároveň chci, aby ten div se automaticky ,,zasouval" doprava, když budeme okno prohlížeče zmenšovat. No a poslední věc, nechci aby se ten div zobrazil, když bude okno roztáhnuté natolik, že by div měl ,,jen" cca 20px (zdá se mi to málo). Chápu že to někomu může přijít praštěný, jen chci menší nakopnutí, ať vím jak se od toho odpíchnout k dalším věcem. Pokud to přes CSS nepůjde, tak se moc omlouvám se spamem :-(
Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď :-)
peta
"nechci aby se ten div zobrazil, když bude okno roztáhnuté natolik, že by div měl ,,jen" cca 20px"
javascript

Odsazeni ze strany se da resit marginem vnitrniho nebo padingem z vnejsiho elementu.
Zasouvani by mozna slo resit pres overflow + clip.
thearc
dobře, mockrát děkuji za radu :)
edit: Ještě mě napadá, za předpokladu že v css taková funkce je, že bych dal ten červenej div na levou stranu, že bych mu smazal hodnotu float: right, takže by se nalepil na ten tmavý div a vyřešilo by se to tak, že by ten červenej div, i přesto že by byl za okrajem stránky, tak by tu stránku nerozšiřoval (nezobrazil by se spodní posuvník). Chtěl bych to ale nastavit tak, aby to byla vlastnost toho divu, nikoliv dát hodnotu stránce, aby nezobrazovala horizontální posuvník. Je to možné?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: