Autor Zpráva
Wolfik-SVK
Profil
Mám menu na stránke urobené s transition. Všetko ide v poriadku, až na to, že tá animácia s transition sa urobí len na začiatku a keď kurzor dám preč, tak je to bez animácie... Proste ten efekt animácie transition na konci nefunguje :)!

Ďakujem za odpoveď... Ak nepomohol text, pozrite si stránku, ktorú som uviedol vyššie, ďakujem :).
Tomáš123
Profil
Wolfik-SVK
Mám návrh, je to asi o niečo jednoduchšie ako to máš ty, ale funguje to:
CSS:
div a
{
padding: 5px;
width: 50px;
background:red;
-webkit-transition: 2s;
transition: 2s;
}

div a:hover
{
padding: 15px;
}
HTML:
<div>
<a href="#">Kontakt</a>
<a href="#">Kontakt</a>
<a href="#">Kontakt</a>
<a href="#">Kontakt</a>

</div>
Joker
Profil
Wolfik-SVK:
Podle mě celý problém je, že transition je nastavené jen na a:hover, přičemž po odjetí myši už to není a:hover.

Čili u něčeho, co bude platit pro ten odkaz vždy (nejen při najetí myší), se musí říct, že má transition. A pak u :hover jen definovat konkrétní efekt.
Bubák
Profil
Joker:
Podle mě celý problém je, že transition je nastavené jen na a:hover, přičemž po odjetí myši už to není a:hover.
V podstatě totéž, ale jinými slovy jsem chtěl napsat. Vím, jak to má být správně, ale z tvého vysvětlení je zřejmý i důvod takového chování.
Tomáš123
Profil
Wolfik-SVK
Podľa toho čo hovoria Bubák a Joker by si pre správnu funkčnosť mal použiť onmouseover a onmouseout.
Wolfik-SVK
Profil
Joker:
Áno ďakujem, už to je všetko v poriadku :).
Snáď som to spravil správne, ale funguje to...
Joker
Profil
Tomáš123:
Podľa toho čo hovoria Bubák a Joker by si pre správnu funkčnosť mal použiť onmouseover a onmouseout.
To jsme vůbec nepsali.

Já jsem psal: Na něčem, co se použije na daný odkaz i mimo :hover, definovat, že existuje transition. A na :hover pak jen efekt.
(Například když budu mít <a class="menuitem">, tak transition napsat na a.menuitem a na a.menuitem:hover ten efekt.)

Doplnění:
Právě tak to ostatně je i v [#2]
Tomáš123
Profil
Joker:
To jsme vůbec nepsali.
Tak prepáč, nabudúce do svojej deb*liny nezapojím ostatných-ja som to len zle pochopil.
Bubák
Profil
Wolfik-SVK:
Všetko ide v poriadku
Při hoveru odkazu nemusí zbytek menu ujíždět, doporučuje se neměnit geometrii menu, třebas nějak takto, zvětšení paddingu je kompenzováno zmenšením marginu.:
http://kod.djpw.cz/aocb
http://kod.djpw.cz/aocb-

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0