Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Zdravím, prvý snímok symbolizuje a:hover, druhý anti a:hover.
Prvý snímok
Druhý snímok

Môj problém spočíva v tom, že chcem aby pri a:hoveri zmizol border resp. nahradil sa borderom takej istej farby ako je položka menu v akcii hover. Border sa však vytvorí z vnútornej strany, a pri použití outline nefunguje border-radius (viďte Prvý snímok). Ako na to aby border vedel nahradiť, iný border nadradeného elementu?
Tomáš123
Profil
Dobre mám to stačilo dať <li> šírku a border už pracuje správne.
Teraz však mám problém s tým, že sa mení geometria menu teda, že sa text posúva pri hoveri. Skúšal som to redukovať marginmi, ale aj tak to nie je ono viete mi pomôcť? Toto je živá ukážka + po oddialení sa mi rozhádže layout, máte návrh ako inak urobiť HTML? (pre vysvetelenie, dva divy, teda left a leftContent a right a rightContent sú tam preto, lebo je problém s paddingom, po jeho nastavení as mení šírka, a box-sizing nechcem používať lebo explorer má výhrady). Ďakujem za pomoc.
Joker
Profil
Tomáš123:
Teraz však mám problém s tým, že sa mení geometria menu teda, že sa text posúva pri hoveri.
Stačí úplně jednoduše šířku nenastavovat na li:hover, ale na li jako takovém
Tomáš123
Profil
Joker:
OK, to použijem, diky že si sa sem ozval, ale ešte si prosím pozri živú ukážku, hore som už popísal problém, ale neviem ako inak mám urobiť html, a keď je v stave ako teraz tak pri oddialení sa div right posúva. (dávam si fakt záležať na kompatibilite, validite a samozrejme, že neodsúvam precíznosť, ak bude potrebné celé to prekopem, len mi povedz čo má byť inak) ďakujem ti veľmi pekne.
popelka
Profil *
Tomáš123:
Ak som správne pochopil Joker tak ti stačí dať preč šírku s tadeto
#menu ul li:hover {
width:200px; --tuto zmazať 
background-color:firebrick;
border-right: 2px solid firebrick;
padding-right:2px;
}

daj ju napríklad sem :
#menu ul li {
width:200px; -- sem som pridal definíciu šírky
border-bottom: 1px solid
}
Tomáš123
Profil
popelka:
Na to som už prišiel, ale diky, za reakciu, ak vieš vyriešiť môj celý[#2] problém, tak to prosím skús, ak si čítal ten príspevok pred opravou, tak sa ospravedlňujem, ale nedarí sa mi, a ty si mi napísal to čo už dávno viem a to čo neviem nikto nerieši. Ďakujem za odpovede.
Kubo2
Profil
Tomáš123:
Skúsil si #contentu pridať absolútnu pozíciu?

/* ... */
#content {
    /* ... */
    position: absolute;
}
Tomáš123
Profil
Kubo2:
ÓOOOOO, Kubo2, ďakujem (preto si jeden zo známejších)

Skúsil si
Neskúsil,
Vzhľadom k tomu, že mi sem nikto neprispieval, JenikKozak bezpodmienečne presunul príspevok z iného vlákna odkazujúceho sem, ku ľadu a Popelka napísal "po polroku" to isté čo Joker (a to si ešte "nebol istý"), tak som si to urobil sám. Vyzerá to takto. Čo si o tom myslíš? Prosím skritizuj úplne všetko, čo by si urobil inak a vysvetli mi prečo, a ja to kľudne prekopem ešte raz. Ďakujem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0