Autor Zpráva
PetraPP
Profil *
Potřebovala bych poradit. Mám menu přes UL - LI a ráda bych do výpisu LI, tedy až na konci textu vložila pozadí barvy a na to vypsala číslo.
O co mě jde?
Ráda bych v menu u jednotlivých položek zobrazovala kolik nových položek v daném seznamu je, abych měla přehled. Něco podobného lze vidět i v emailu seznam.cz, kde člověk vidí třeba počet nových emailů.

CSS:
#aside ul {width:215px; margin:0 0 15px 0; list-style:none;}
#aside ul li {display:inline;}
#aside ul li a {display:block; width:185px; padding:4px 15px; text-decoration:none;}
#aside ul li#submenu-active a {width:198px; border:0; background:url("../design/submenu-active.gif") 100% 50% no-repeat; font-weight:bold; z-index:100;}
#aside ul ul {margin:0; position:static;}
#aside ul ul li a, #aside ul li#submenu-active ul li a {width:170px; padding:5px 15px 5px 30px; background:url("../design/submenu-sub.gif") 15px 7px no-repeat; font:85%/1.2 "tahoma",sans-serif; font-weight:normal;}

HTML:
<div id="aside" class="box">
<ul class="box">
<li><a href="index.php">Pracovní plocha</a></li>
<li><a href="error.php">Počet chyb <span ...>12345</span></a></li>
<li><a href="novy-zapis.php">Nový zápis <span ...>12345</span></a></li>
</ul>
</div>

<span ...>12345</span> ... jsem zde použila, abych Vám přiblížila, kam bych čísla chtěla použít. Mockrát všem děkuji za výpomoc s CSS.
fandaa
Profil
PetraPP:
Takto?
PetraPP
Profil *
Ano takto, jen bych to malinko potrebovala doladit. Je mozne tam pridat zaobleni a nejako odsazeni text od okraju? Budu strasne moc vdecna.
Bubák
Profil
Třeba takto:
#aside ul li span {
    background-color: gold;
    padding: 1px 5px;
    border-radius: 6px;
}
http://kod.djpw.cz/lbdb
Padding
border-radius

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0