| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| fgte Profil |
#1 · Zasláno: 13. 5. 2014, 10:40:10
Ahojte,
snažím sa dopátrať, kedy a ktoré vlastnosti je potrebné uvádzať v selektore html. Načo je napr. potrebné toto? html, body {
margin: 0px;
padding: 0px;
border: 0px;
}Nestačilo by to len takto? body {
margin: 0px;
padding: 0px;
border: 0px;
}Zatiaľ bezúspešne gúglim nejaký zmysluplný článok na túto tému. Pomôže niekto? Ďakujem. |
||
| jefitto44 Profil |
#2 · Zasláno: 13. 5. 2014, 10:45:01
Je to vlastne len css reset... je to vlastne jedno... podľa môjho názoru. Ak to nie je jedno, rád sa nechám poučiť
|
||
| karlos1 Profil * |
#3 · Zasláno: 13. 5. 2014, 10:46:08 · Upravil/a: karlos1
fgte:
stačí pouze body, html žádné defaultní styly (odsazení) nemá. navíc stačí nulovat jen body {margin: 0;} - výchozí je tuším 8px.
Padding ani border ani jeden z nich nemá, resp. má tu nulu,kterou teď znovu nastavuješ. HTML nemá ani ten margin. |
||
| Bubák Profil |
#4 · Zasláno: 13. 5. 2014, 10:55:18
fgte:
Je to taková hra na jistotu. Zda dříve existoval nějaký prohlížeč, který potřeboval jiné resetování, než body {margin: 0;} netuším.
Reset borderu pro html, body mi přijde zbytečný.
Nulovou hodnotu je možné (podle CSS specifikace i podle podpory v prohlížečích) psát bez jednotky. |
||
| Tomáš123 Profil |
#5 · Zasláno: 13. 5. 2014, 14:01:35
fgte:
Väčšinou sa selektor html, body uvádza vtedy ak potrebuješ nastavovať výšku elementov vo vnútri v percentách, alebo ich potrebuješ vertikálne zarovnať. Ak by si nastavil výšku 100% iba body, nepomohlo by to.
html, body {
margin: 0;
height: 100%;
}
#hlavicka {
height: 20%;
}
.
.
. |
||
| Jan Tvrdík Profil |
#6 · Zasláno: 13. 5. 2014, 15:20:46
Stejně tak scrollování provádí některé prohlížeče na
body a jiné na html.
|
||
|
Časová prodleva: 12 let
|
|||
0