Autor Zpráva
stroggy
Profil
Dobrý den, mám problém se zobrazením submenu (li ul li) po najetí na hlavní menu. V šabloně mám tyto dva řádky.
Potřeboval bych je zkloubit do jedné podmínky; pravděpodobně do jednoho řádku
V podobě: "Pokud najedu na položku z hlavního menu (hover) , pak jej zaktivuj a ukaž ihned submenu"

#sgmenu ul.menu li a span:hover{color: yellow;}
#sgmenu ul.menu li ul li a:hover span{color:red;visibility:visited}

Díky všem za případnou odpověď.
Bubák
Profil
stroggy:
V šabloně mám tyto dva řádky.
Šablonu vytváříš, nebo upravuješ?
Nikde nevidím něco jako #sgmenu ul.menu li:hover ul... {visibility:visited; ...}, to v CSS nemáš, nebo to chybí jen v této zjednodušené ukázce neukázce?

Potřeboval bych je zkloubit do jedné podmínky
V CSS nejsou podmínky (přesněji jsiu jsou, Media Queries, ale slouží na něco jiného)

pravděpodobně do jednoho řádku
Nevím, o co se pokoušíš, a také bez ukázky nejde poznat, jaký význam má span v odkaze. Tipuji, že žádný, přesněji, šel by vyhodit z HTML i CSS, naprostá většina menu se bez něj obejde, ale třebas ve tvém případě nějakou funkci má.
stroggy
Profil
stroggy:
Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Dám to tedy lépe :-)
Na stránkách ok1kpu.cz, které přepisuji do systému Joomla a kde jsem již upravil převzatou šablonu jsem narazil na problém, že se mi nejdříve nezobrazovalo 2.level z horizontálního menu. To jsem již vyřešil, ale když se 2.level rozjede (viz. položka AVZO a RADIOAMATEŘI), tak to zůstane viset a nechce se mi to skrýt. Nevím, jak to zajistit a nechce se mi znovu hledat jinou šablonu. :-)
Tady je celý obsah MENU ze šablony:
#sgmenu{margin:0}
#sgmenu ul.menu:after{clear:both;content:"";display:block}
#sgmenu ul.menu{float: left;padding:0}
#sgmenu ul li{float:left;position:relative}
#sgmenu ul li a{display:block;white-space:nowrap}
#sgmenu ul li ul{position:absolute}
#sgmenu ul li ul li{float:none}
#sgmenu ul li ul li a{width:auto}
#sgmenu ul li ul{margin-top:30px;z-index:500;background:grey}
#sgmenu ul.menu li ul li a,#sgmenu ul.menu li ul li a:link,#sgmenu ul.menu li ul li a:visited{background:grey}
#sgmenu ul.menu li ul li a span{padding:0 10px}
#sgmenu ul.menu li ul li a:hover span{color:#1170E4}
#sgmenu ul.menu li a:link,#sgmenu ul.menu li a:visited{color:white;cursor:pointer;display:block;float:left;font-family:Tahoma,Verdana,sans-serif;font-size:15px;font-weight:700;height:28px;line-height:28px;margin:0;padding:0 10px}
#sgmenu ul.menu li a span:hover{color: #1170E4}
#sgmenu ul.menu li a span{float:left;padding:0 5px}
#sgmenu ul.menu li.active a {background:black}
#sgmenu li li:hover ul, #sgmenu li li li:hover ul, #sgmenu li li li li:hover ul, #sgmenu li li.sfHover ul, #sgmenu li li li.sfHover ul, #sgmenu li li li li.sfHover ul {left:0;}
.newshold{height:150px;position:absolute;right:4px;top:170px;width:670px;overflow:hidden}
.newshold h3{color:#FF7800;font-family:Tahoma,Arial,sans-serif;font-size:11px;margin:0 0 10px}
.newshold p{margin:0 2px}
#sgmenu ul li ul{position:absolute;left:0;top:30px;margin:0!important}
#sgmenu ul li ul li{float:none;clear:both}
.jicons-icons img{float:left;margin:0 10px 0 0}
.contact-contactinfo p{margin:10px 0 0}
input.inputbox,textarea.inputbox{background:#ebebeb;border:1px solid #a3a3a3;margin:0 0 10px;color:#000}
.cpathway{width:980px;margin:0 auto 2px;height:30px;background:url(../images/bread_bg.png) top left no-repeat;line-height:30px;text-indent:25px;color:#FBFBFB;font-size:11px}
.cpathway a{color:#96C4E1}
.cpathway a:hover{text-decoration:underline}
.control-group, .controls, .input-prepend, .input-append, .userdata{ background: none !important; }
input.inputbox, textarea.inputbox  {background: #ebebeb; background: 1px solid #a3a3a3; margin: 0 0 10px 0; color: #000;}
.input-small { display: block; margin: 2px 0 15px 0;}
.control-group { margin: 0 0 0 10px !important; }
.control-group, .controls, .input-prepend, .input-append, .userdata{ background: none !important; }
.controls, div.control-group, .input-prepend, input-append { margin: 0 !important; padding: 0 !important;}
.unstyled { clear: both; }

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0