Autor Zpráva
Musilda
Profil
Zdravím

chci se zeptat, zda je možné toto řešit pomocí css - obrázek.
Jde o to, že bohužel pozadí pod těmi rohy musí být průhledné, na pozadí je jiné fotka a fotografie nesmí být zdeformovaná.
Mě se toho bohužel nepodařilo docílit.

Díky za rady
Tomáš123
Profil
Musilda:
-Môžeš dať viac obrázkov na pozadie.
-Môžeš vytvoriť jeden obrázok, ktorý bude vyzerať podobne ako chceš.
-Môžeš použiť staré riešenie pomocou tabuľky, kde vytvoríš tabuľku 9x9 a do strednej bunky umiestníš obsah, v tvojom prípade obrázok, a do ostatných obrázky guľatých rohov.
-Ak by šlo nejako pomocou border-radius docieliť podobného vzhľadu, čo sa asi nedá, lebo tam to potrebuješ zaobliť dvakrát, tak border okolo by nebol problém. Vyskúšam či by to šlo a potom ti napíšem.


Musilda:
Takýto je výsledok: http://kod.djpw.cz/iodb...No ako vravím, potrebuješ 2x zakriviť rohy (raz aby to šlo šikmo a druhý krát v rohoch) a to sa pomocou border-radius nedá.
Bubák
Profil
Nejjednodušší je říct grafikovi, že je (vyber si třeba zde)
Můžeš takový výtvor vytvořit v grafickém editoru, pokud je po ruce blb grafik, třeba pomůže. Pokud má zešikmená číst obrázku sloužit jako odkaz, použít obrázkovou mapu.
Ve staré Opeře a ve WebKitu (Chrome, nová Opera...) mi funguje tahle opičárna: http://kod.djpw.cz/lodb, po doplnění o další vendor prefixy by to mohlo fungovat skoro všude až na IE8.
Trejpa
Profil
Pokud obrázek nemůžeš ořezat, tak bych otočil logiku zanoření. Je-li pozadí za obrázkem stálé a neposouvá se vůči němu, stačí před obrázek napozicovat odpovídající kousek pozadí s průhledovou dírou.
Taurus
Profil
Bubák:
Šmarja, co je tak blbýho na obyčejným obrázku se zkoseným výřezem?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0