Autor Zpráva
MatKo
Profil
Ahoj, v oblasti web tvorby sa pohybujem už relatívne dlho no o tejto technológií som sa dozvedel až teraz. Na Cz/Sk scéne som našiel o tejto téme iba 1 článok. Vypadá to na slušné zjednodušenie práce a aj podpora v prehliadačoch je celkom dobrá (okrem IE).

Čo si o tejto technológií myslíte a vôbec počuli ste o nej? Myslíte si že to bude "budúcnosť webdizajnu"?
Tomáš123
Profil
MatKo:
Čo si o tejto technológií myslíte a vôbec počuli ste o nej?
Nikdy som o nej nepočul a myslím si, že na to, aby niečo také uspelo nie je pádny dôvod, keďže dostať blokové elementy vedľa seba vôbec nie je tak obtiažne. Ale všetko je možné a ako tak čítam, táto nová vlastnosť sa už testuje naostro.
Páči sa mi hodnota "stretch" vertikálneho zarovnania. To je v súčasnosti nepostrádateľné a nepoznám žiadny spôsob okrem rovnakej výšky (nevýhoda je nemožné rozťahovanie a dcérskemu elementu s nastavenou min-height height nepôjde).


Myslíte si že to bude "budúcnosť webdizajnu"?
Nováčikovia v tvorbe webu možno odbočia na túto cestu namiesto typického absolútneho poziciovania, ale ja osobne to asi používať nebudem. Zozačiatku budú veľké rozdiely vo vykreslení prehliadačov...Bude potrebné pridávať prefixy (teda aj mnoho riadkov kódu naviac). Už som si zvykol na float a v najbližšej budúcnosti to nechcem meniť.
Jan Tvrdík
Profil
MatKo:
Viz také Flexboxy. Osobně si myslím, že je to super, ale bude trvat ještě hodně let, než to bude použitelné pro běžné weby.
radekt
Profil
Prorokuje se tomu velká budoucnost a mě se to zdá jako perfektní věc. Elegantně se tím dá vyřešit vícesloupcový layout se stejnou výškou všech sloupců bez triků jako faux columns, různé hacky, záporné marginy a paddingy atd.

Kde můžu, pro desktop používám float layout (tím se vyhnu vendor prefixování pro desktopové prohlížeče), pro chytré mobily a tablety FlexBox layout (to jsou zařízení s vesměs modernějšími prohlížeči než spousta desktopů a tudíž je toho prefixování o hodně méně).

V jednom případě mám FlexBox pro všechna zařízení, ale tam - kromě více prefixování - je nutné stejně tvořit alternativní styly pro starší MSIE prohlížeče, které FlexBox neumí.
Str4wberry
Profil
Není to špatné, ale mnohem lepší mi na první pohled přijde CSS display » Grid

Funguje to zatím jen v IE. Pro obal částí stránky si člověk vytvoří mřížku a potom se jen u každého elementu určí místo, kde se má prvek objevit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na radekta:
pro chytré mobily a tablety FlexBox layout“ … „to jsou zařízení s vesměs modernějšími prohlížeči
To máš nějak změřené? Dle mých zkušeností chodí na mobilní weby převážně velmi rozmanitá sbírka verzí webkitů a nemálo také Explorerové 9 až 11. Alespoň v ČR.


Reaguji na MatKa:
Čo si o tejto technológií myslíte a vôbec počuli ste o nej?
Myslím, že je to jen jiná (jednodušší) možnost řešení toho, co už zpravidla jde řešit jinak. Z pohledu uživatele prohlížeče to nic pozitivního nepřinese, maximálně se mu rozsype layout, pokud si dovolí nepoužívat nový prohlížeč.

Uvítal bych raději řešení věcí, které momentálně řešit nejdou :-)
radekt
Profil
Chamurappi:
Řídím se Caniuse. Pro MSIE do verze 9 volám extra styly pomocí podmíněných komentářů (dá se také použít html class a na tu se odkázat v centrálním stylopisu, ale to je variace na stejné téma), pro MSIE10 a 11 pomocí HTTP_USER_AGENT prostřednictvím php. Webkity pomocí vendor prefixů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0