Autor Zpráva
Piškovr
Profil *
Dobrý den,

lze ikonu stránky vepsat nějak do externího css, abych zápis <link rel="shortcut icon" href="icona.ico"/> nemusel psát do každé individuální stránky htm? Děkuji. P.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Piškovra:
Ne. Ale když neuvedeš žádný <link>, ikona se automaticky hledá na místě /favicon.ico.
Str4wberry
Profil
Vepsat to jistě jde, ale nebude to fungovat zamýšleným postupem.

Můžete ale do složky se stránkou umístit ikonu pod názvem favicon.ico a prohlížeče si ji přeberou bez nutnosti použít značku <link>.
mimochodec
Profil
Str4wberry:
Můžete ale do složky se stránkou umístit ikonu pod názvem favicon.ico a prohlížeče si ji přeberou bez nutnosti použít značku <link>.

Když jsem toto četl naposledy, ta věta pokračovala "kromě prohlížeče X ve verzích Y a Z". Určitě se na to dá spolehnout? Řekněme, že nemá smysl bavit se o prohlížečích starších než dva roky.

Ještě bych dodal pro Piškovr:
abych nemusel psát do každé individuální stránky

Jestli ses pustil do stavby webu a favicon je prvním souborem, u kterého toto řešíš, očekávej, že jich bude víc, třeba nějaké css nebo v rámci celého webu se opakující bloky jako záhlaví nebo pata. V tomto směru ti může neuvěřitelné množství práce a času ušetřit použití php a jeho funkce http://cz1.php.net/manual/en/function.include.php
Str4wberry
Profil
Vyzkoušejte: Má tato stránka favicon?
Piškovr
Profil *
Piškovr:
Děkuji všem za odpovědi, už to fachčí na prohlížečích, co tu mám - Mozilla, Chrome, Eplorer, takže spokojenost. V jednoduchosti je síla. Stránky jsem dělal už dávno a teď jsem chtěl dodat to potřebné, takže do PHP už radši nejdu, nepamatuju si ani současné tagy v html, holt amatér :) P.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Můžete ale do složky se stránkou umístit ikonu pod názvem favicon.ico
Musí být v kořenu webu, nestačí stejná složka.


Reaguji na mimochodce:
Nevím o tom, že by toto pravidlo někdy někde nefungovalo. Myslím, že je dokonce starší než <link rel="shortcut icon">.
Str4wberry
Profil
Tak jsem to myslel, děkuji za upřesnění.

Zkrátka musí být favicon přístupná na adrese example.com/favicon.ico nebo neco.example.com/favicon.ico v případě subdomény.

Pokud by web byl na adrese example.com/slozka/, ikona z example.com/slozka/favicon.ico se nepoužije, ale prohlížeče zkusí najít example.com/favicon.ico.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0