Autor Zpráva
Kindy
Profil
Zkoumám tenhle zdrojový kód:

body {
    font: 83% 'Trebuchet MS', 'Geneva CE', lucida, sans-serif;
    background: #476E95 url('../img/bgr.gif') repeat-x;
    margin: 0;
    padding: 0;
    height: 100%;   // dal to jak u html, body, tak i u samostatného body - to height
    text-align: center;
}

#drzak {                               /*Něco jako centrovač - prostě udává velikost celého obsahu stránky*/
    position: relative;
    width: 90%;         /* Snížení tlouštky stránky*/
    min-width: 770px;   /* Objeví se horizontální - vodorovný scrollbar, KDYŽ BUDE ŠÍŘKA STRÁNKY MENŠÍ než je hodnota min-width */
    max-width: 900px;   /* Aby max-width i min-width fungovala v exploreru, je potřeba stránku pomocí doctype přepnout do standardního módu */
  text-align: center;
  
    margin: 0px auto;          /*Tohle jsem dělal dříve i já, tady bych dal možná i margin: 0px 0px*/
    background: #254C74;
    border: 10px solid #254C74; /* PROČ TAM JE TA ŠÍŘKA */
    border-top-width: 0px;     /* šířka držáku nahoře a dole 0px */
    border-bottom-width: 0px;
    min-height: 100%;  /* V procentech - aby to bylo stoprocentní pro všechny monitory   */
    height: 100%;
}

body>#drzak {
        height: auto;  /* Tohle nevím */
}

A nechápu, proč je tam předepsáno:
body>#drzak { height: auto; }

Nechápu, co tím autor prohlížeči říká?


Přemýšlím - je to že:

držák je podřízený body a oba dva mají height: 100%

to body bude stoprocent vždy (je nad #drzak). Ale držák se už podřídí tomu, kolik výšky na něj zbude z body?

Tomu bych rozuměl.. Ale pak je tam to min-height a to říká min výška stoprocent.. Takže v tom bude mít prohlížeč bordel ne??

Napsal to ten autor správně? Já bych tam asi vynechal to min-height.
Tomáš123
Profil
Kindy:
Nechápu, co tím autor prohlížeči říká?
Autor tým chcel nastaviť height: auto; každému elementu body s dcérskym prvkom s identifikátorom drzak.


Kindy:
margin: 0px auto; /*Tohle jsem dělal dříve i já, tady bych dal možná i margin: 0px 0px*/
Ja nie, pretože hodnota auto, vytvorí rovnaký margin na obidvoch stranách, teda prvok zarovná na stred, kdežto margin: 0; iba vynuluje marginy.

border: 10px solid #254C74; /* PROČ TAM JE TA ŠÍŘKA */
Ak myslíš šírku tých 10px, tak to je jednoducho šírka/hrúbka rámčeka.

Správne poznámky nekomentujem...
Kcko
Profil
Tomáš123:
Autor tým chcel nastaviť height: auto; každému elementu body s dcérskym prvkom s identifikátorom drzak.
To určitě ne. body>#drzak znamená prvek s id #drzak, který je přímým podřízeným prvkem tagu <body>
Bubák
Profil
Nechápu, proč nastavovat elementu height: auto; když auto je výchozí hodnota CSS vlastnosti height.
Tomáš123
Profil
Kcko:
To určitě ne.
Hmm, máš pravdu.

Bubák:
Nechápu, proč nastavovat elementu height: auto; když auto je výchozí hodnota CSS vlastnosti height.
Možno prepisuje hodnotu nastavenú riadkom 22 alebo 23.

Ja skôr nechápem prečo v selektore použiť znak ">", keď v tomto prípade je to to isté ako bez neho
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
prečo v selektore použiť znak ">", keď v tomto prípade je to to isté ako bez neho
Není. Příklad.
Tomáš123
Profil
Fisir:
Není.
Napísal som v tomto prípade...myslím, že nič medzi tým nie je, keďže je to centrovací div...
DJ Miky
Profil
body > něco je pravděpodobně použito jako hack pro nastavení jiné vlastnosti pro IE verze 6 (a nižší), protože selektor přímého potomka (a > b) neumí. Tedy:
#drzak {
  height: 100%;
  min-height: 100%;
}
body > #drzak {
  height: auto;
}
nastaví height: 100% pro IE <= 6 (jako náhradu za min-height, který nepodporuje), ostatní prohlížeče (a novější IE) budou nastavení height ignorovat (resp. uvidí auto, což je výchozí hodnota) a použijí min-height.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0