Autor Zpráva
prka7
Profil *
Zdravim,
potrebujem vyskladať divy s fixnou šírkou do tvaru tabulky, ktorá by sa prispôsobovala šírke dokumentu, problém je že nemôžem použiť html tabulku s width: 100%, pretože mi jednotlivé celly menia šírku kvôli verticalnému scrollbaru, ktorý skrývam a odkrývam, takže sa mi celá tabuľky o tých pár pixelom zmenšuje a zväčšuje, čo vyzerá nepekne...
Preto potrebujem aby sa mi divy, ktoré sa už do jedného riadku nezmestia, skočili do ďalšieho riadku. To nie je problém - inline-block, ale tu nastáva ďalší problém - každý div v stĺpci musí mať rovnakú šírku. Ak použijem inline-block, neviem s ním zistiť maximálnu šírku v danom stĺpci tabulky.
Napadla ma potom ešte možnosť využiť table-cell a table-row, ale aj tu je problém - s table-row si oddeľujem riadky, ale pri zmenšovaní okna / dokumentu sa mi šírka dokumentu mení, a neviem si tak automaticky vypočítať kedy zalomiť nový riadok.
Dúfam že ste ma dobre pochopili, pre príklad ešte pošlem obrázok, kde sú jednotlivé divy označené číslom. Je tam vidieť že sa prispôsobujú šírke v stĺpci, ale zároveň nemôže byť roztiahnutá tabulka na celý dokument.
Tomáš123
Profil
prka7:
Vidím, že si nespomenul float. Za pomoci obtekania je tvoj problém asi najľahšie riešiteľný. Ak tu nikto neprispeje, zajtra ti priložím aj živú ukážku...
Chamurappi
Profil
Reaguji na prku7:
Já bych na tvém místě zkusil použít tabulku a posuvník natvrdo zapnul i v situaci, kdy není potřeba. (Případně bych skriptem zařídil odšťouchnutí.)

Napadla ma potom ešte možnosť využiť table-cell a table-row, ale aj tu je problém
Tabulka dělaná displayem nebude lepší, než tabulka dělaná v HTML. Pokud vypisuješ tabulková data, tak je použití <table> vhodné i z jiných důvodů. Ale zase by ti v takovém případě asi vadilo odskočení, což ti nevadí, takže vlastně nerozumím, co to bude…

To nie je problém - inline-block
Proč inline-block? Viz zítřejší ukázka Tomáše123 :-)
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Viz zítřejší ukázka Tomáše123 :-)
Ďakujem za slovo :-)

prka7:
Tu je jednoduchá živá ukážka + kód. Nie je to urobené zložito, princíp fungovania snáď vidíš...

Druhý prípad je menej vhodný, nakoľko rámček obaľovacej tabuľky stále vidno (samozrejme kým ho nevymažeš z kódu).
prka7
Profil *
Ďakujem, v tej ukážke to vyzerá správne, ale v skutočnosti nie je, pretože všade sú rovnaké texty. Ak zmeníš text na nejaký dlhší v niektorom stĺpci v prvom riadku, všetky riadky v tomto stĺpci si musia prispôsobiť šírku prvého riadku.
Našťastie už som našiel riešenie, ak by niekomu pomohlo:
http://kod.djpw.cz/fueb

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0