Autor Zpráva
skalper
Profil
Zdravím!
Narazil som na (pre mňa dosť nepríjemný) problém. Do stránky som vložil tento stylopis:
table a {height:10px; padding: 10px 8px 10px 8px}
.m:hover {color: green; background: black}
Teda do menu stránky som vložil class="m" a chcel som, aby sa farba písma pri prechode myšou zmenila na zelenú a pozadie na čierne. Lenže niekde som pokazil a za nič na svete neviem prísť na to, že kde. Text mi na zelený nemení, mení mi iba pozadie na čierne. Uvádzam všetko, čo som tam napísal:
<tr> <td style="text-align:center" bgcolor="#99FF00" width="25%" class="m"><a href="<!-- Tuto bol odkaz, plne funkčný -->" style="color: #0047AB" class="m"><b>Hlavná stránka</b></a> </td> </tr>
Mohli by ste mi povedať, kde je chyba? Ďakujem.
Taps
Profil
skalper:
http://kod.djpw.cz/dveb
skalper
Profil
Nehnevaj sa, ale mohol by si napísať, čo si chcel odkazom napísať? Vieš, ja som taký Hotentot... Nič nepochopím na prvý raz.
Bubák
Profil
skalper:
Chybu děláš v tom, že barvu odkazu deklaruješ přímý stylem, pak nejde ve stylopisu přebát (leda, že bys použil !important, ale to je prasárna).
Kaskádování » Priorita vnitřního elementu
<tr> <td style="text-align:center" bgcolor="#99FF00" width="25%" class="m"><a href="<!-- Tuto bol odkaz, plne funkčný -->" style="color: #0047AB" class="m"><b>Hlavná stránka</b></a> </td> </tr>
Deklaruj barvu pro table a nebo pro .m ve stylopise. Jsou i další možnosti, jak zaměřit tebou požadovaný odkaz, hlavně to udělej tak, ať se ty v tom vyznáš.

Taps:
To je skoro jako ukázka na podtržení odkazu jinou barvou, měníš barvu odkazu, ale barva podtržení se nemění.
Taps
Profil
Bubák:
Díky za info. Ukázku jsem upravil
skalper
Profil
Bubák, Taps:
Ďakujem za pomoc, už mi to funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0