Autor Zpráva
kesaj
Profil
Zdravím, môžete mi pomôcť - prečo mi odskakujú a divne sa správajú boxy pri hover efekte na tejto stránke?

http://www.abitec.sk/lovell/index.php?route=news/ncategory

ďakujem pekne
janbarasek
Profil
kesaj:
Pravděpodobně v hoveru přidáváš rámeček, který bez něj není - takže se element při přejezdu myší o něco zvětší, což způsobí ten odskok. Musíš nějak docílit toho, aby měly elementy stejnou velikost při obou stavech.
kesaj
Profil
janbarasek:
to mi bolo jasné ... trošku som to oklamal, síce tak blbo, ale funguje mi to, pridal som pred efektom tiež border - bielej farby, čiže nie je vidieť.
janbarasek
Profil
kesaj:
Mnohem lepší je přidávat margin, protože ten je průhledný a nedělá to neplechu. Kdybys například pod elementem měl barevné pozadí (třeba obrázek), tak by rámeček nebyl hezký (protože nemůže být průhledný a byl by tedy vidět).

Jinak chválím za myšlenku rámečku (borderu), nicméně na stylování se používá víc padding a margin.
Hando
Profil
Jestli není (nebyl) problém v tomto:
.artblockik:hover { 
border: 1px solid #D9D9D9;
box-shadow: 2px 2px 10px 0px rgba(50, 50, 50, 0.749);
margin-bottom: 25px;
margin-left: 15px;
padding: 10px;
width: 350px;
}
- zde: blog-news.css:309
pcmanik
Profil
janbarasek:
protože nemůže být průhledný
Border môže byť priehladný, stačí použiť border: 1px solid transparent. Podpora od IE7.

Mnohem lepší je přidávat margin
V čom je margin v tomto prípade lepší? Keď nerátam neznalosť priehladného borderu.
Tomáš123
Profil
pcmanik:
V čom je margin v tomto prípade lepší?
Na takéto veci sa používa margin, vonkajší okraj. Je lepšie používať vlastnosti na situácie, pre ktoré vznikli a nie vymýšľať rámčeky s priehľadnou vrstvou.
Bubák
Profil
Tomáš123:
Je lepšie používať vlastnosti na situácie, pre ktoré vznikli a nie vymýšľať rámčeky s priehľadnou vrstvou.
Doplním, že možnost deklarovat rámeček průhledný přišla s CSS 2 v roce 1998. Problém byl v tom, že transparent rámeček umí až IE7, proto se tato možnost nepoužívala.
pcmanik
Profil
Tomáš123:
Takže margin je lepší preto, že keď nemáme border musíme to o 1px odsadiť aby sme následne pri hoveri pridali border a margin vynulovali? Hmm efektívnejšie mi pripadá ten "vymyslený rámček". Ale asi robím niečo dlhodobe zle.

Na takéto veci sa používa margin
Takže mi nevieš povedať v čom je lepší oproti môjmu postupu s borderom? Teda okrem podpory IE6.
Tomáš123
Profil
pcmanik:
Takže mi nevieš povedať v čom je lepší oproti môjmu postupu s borderom?
Uhádol si, vážne neviem...Niektoré veci beriem tak ako sú a nevymýšľam ako by sa dal ten istý efekt dosiahnuť použitím inej praktiky nasledovanej skúmaním, či je lepšia alebo horšia.

EDIT:
Hmm efektívnejšie mi pripadá ten "vymyslený rámček". Ale asi robím niečo dlhodobe zle.
No, možno v tomto ojedinelom prípade by sa dalo toto riešenie považovať za výnimku na správnom mieste. Toto vlákno som si pred odpoveďou neprečítal celé, takže v [#7] príspevku je to skôr všeobecný pohľad...
Bubák
Profil
pcmanik:
Takže mi nevieš povedať v čom je lepší oproti môjmu postupu s borderom?
Mě napadá, že pokud budou dva elementy s marginem sousedit, dojde ke slučování okrajů, ale nenapadá mě, jak tuto situaci jednoduše ošetřit.
Pochopitelně, matrjoškou jde řešit i tento případ, což se samo nabízí třebas v případě menu, kde je k dispozici <li>, ve kterém je odkaz <a>.

Příklad s neošetřeným slučováním okrajů:
http://kod.djpw.cz/fzeb
http://kod.djpw.cz/fzeb-

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0