« 1 2 »
Autor Zpráva
michal454454
Profil
Zdravim prosim vas poradte někdo jak mam dat pozici dolu textu v a class mam to takhle
<a href="index.html" class="novinka prvni">
<p>Text</p>
</a>
chtěl bych aby text byl v tom a class dole a nevím jak to udelat diky..
Tomáš123
Profil
michal454454:
chtěl bych aby text byl v tom a class dole a nevím jak to udelat diky..
Kde dole? Aké a class? Používaj vetnú interpunkciu a časti kódu obaľuj do [pre][/pre]. Nakoľko neviem, čo vlastne chceš, popíš problém ešte raz a zrozumiteľne.
michal454454
Profil
Mám vytvořené a class aby mi celá ta třída odkazovala na jinou stránku a já potřebuji ještě do ní dát zároveň text a potřebuji ho do spodní části té třídy a class a nevím co tam mám použít..
Tomáš123
Profil
michal454454:
Pochopil som to tak, že potrebuješ aby celý paragraf slúžil ako hypertextový odkaz... To s tou spodnou časťou triedy som vôbec nepochopil...Ako myslíš spodná časť triedy? Chceš mať triedu na viac riadkov? Chceš do triedy pridať dlhší text?
michal454454
Profil
chtěl bych prostě aby dole v tom celém bloku byl text podtrzeny jako odkaz, který bude také odkazovat na to samé jako ta celá třída, ale musí být dole ne nahore protože nahoře bude ještě obrazek v té samé třídě jako ten text.. bude to vlastně popisek k tomu obrázku.
mimochodec
Profil
michal454454:
Třída na nic neodkazuje. Zřejmě tomu výrazu nerozumíš. Třída je něco, co lze přiřazovat html elementům.
michal454454
Profil
a jak mam tedy udelat ze ten text bude dole? v te tride? diky
mimochodec
Profil
michal454454:
Text nebude ve třídě. Už proto, že ten výrok je nesmysl.
Není jasné, o co se snažíš. Možná ti pomůže Vertical-align, možná ne. Těžko říct.
Tomáš123
Profil
michal454454:
Chceš aby v jednom prvku bol obrázok, ktorý nebude súčasťou odkazu a text, ktorý súčasťou odkazu bude?
michal454454
Profil
Tomáš123:
Součástí odkazu bude obrázek i text a ten text bude pod tím obrázkem a obojí bude v tom a class akorát ze ten obrazek bude background toho a class
<a href="neco.html" class="něco">text pod obrazkem</a>
jenikkozak
Profil
Zřejmě tedy hledáš padding.
michal454454
Profil
jenikkozak
v css vypada takto
a.neco{
background-color:white;
background:url("obrazek.jpg");
text-align:left;
color:blue;
}
padding mi hne s celým tím a class a ne jenom s textem ne?
Tomáš123
Profil
michal454454:
padding mi hne s celým tím a class a ne jenom s textem ne?
Efektívnejšie by sa radilo, keby si sa vedel vyjadriť (poznal základné pojmy jazykov HTML a CSS)... Opäť si nie som istý, či moja odpoveď: „Skús nastaviť text margin-top: xxpx;“ je riešením tvojho problému. Ak ani toto nezaberie, prilož prosím živú ukážku alebo obrázok, ktorým nám vysvetlíš situáciu.
michal454454
Profil
Mám namysli tohle aby ten text byl dole..
[img]C:\Users\Mira\Desktop\michal\aclass.jpg[/img]
HTML
<a href="index.html" class="novinka prvni">
     Text... 
</a>
CSS
a.novinka{
 
 float:left;
 width:495px;
 height:400px;
 box-shadow:0 0 5px rgba(50,50,50,25);
 text-align:left;
 color:#158;
 font-size:25px;

 
 
 }



margin top mi v tehle situaci hybe s celym tim blokem a ne jenom s textem coz nechci..
jenikkozak
Profil
michal454454:
padding mi hne s celým tím a class a ne jenom s textem ne?
Padding u odkazu ti nastaví horní vnitřní okraj, mezeru nad textem, ve které se pak může zobrazit obrázek na pozadí.
mapo
Profil *
například takto
http://kod.djpw.cz/kzeb
Bubák
Profil
Při použití horního paddingu není nutné nastavovat výšku, box se uzpůsobí podle výšky textu, a není zapotřebí další element, SPAN.
http://kod.djpw.cz/pzeb
michal454454
Profil
Diky akorát že když nastavím padding na ty hodnoty jake chci, tak se mi v chromu zobrazuje normalne, ale v mozille ne.. tak nevím čím to je..
mapo
Profil *
michal454454:
šlo by to hodit do http://kod.djpw.cz ?
michal454454
Profil
HTML
<div class="panelnovinky">
    <a href="index.html" class="novinka prvni">
     první TEXT
    </a>
    <a href="index.html" class="novinka druha"> 
    druhy TEXT
    </a>
    <a href="index.html" class="novinka treti">
    treti TEXT
    </a>
</div>
CSS
div.panelnovinky{

height:1400px;
width:500px;
margin-top:100px;
 float:left;
 }
  a.novinka{
 
 float:left;
 width:495px;
 padding:350px 0 0 0;
 box-shadow:0 0 5px rgba(50,50,50,25);
 text-align:left;
 color:#158;
 font-size:25px;
}
a.novinka:hover{
 width:495px;
  box-shadow:0 0 25px rgba(50,50,50,25);
 -webkit-transition:all .100s ease;
 -moz-transition:all .100s ease;
 -ms-transition:all .100s ease;
 }

 
mapo
Profil *
A v čem přesněji má být problém? Žádný rozdíl nevidím.
michal454454
Profil
no on je tam pak ještě druhy div napravo a v chrome ty novinky konci ve stejne urovni jako ten div vpravo a v mozille ty novinky presahuji ten div napravo..
mapo
Profil *
zkusil bych nastavit ještě line-height: 25px; k těm odkazům
michal454454
Profil
nastavil jsem line-height:30px; a ted to je stejne na všech prohlizecich.. diky
a ještě nevis jak bych udelal odsazeni od sebe tech jednotlivých novinek(první,druha,treti)? diky
mapo
Profil *
na to slouží margin
michal454454
Profil
jj diky.. uz jsem to nastavil a nevis ještě jak bych mohl udelat fotogalerii? to asi není už otázka CSS že ne? spis Javascript asi?
Tomáš123
Profil
michal454454:
uz jsem to nastavil a nevis ještě jak bych mohl udelat fotogalerii? to asi není už otázka CSS že ne? spis Javascript asi?
Áno JavaScript, ale na tvojom mieste sa do toho nepúšťam...Ešte nevieš poriadne ani HTML a CSS. Samozrejme dá sa stiahnuť aj hotová fotogaléria... O tom ti však povie viac Google.
michal454454
Profil
Ještě se chci zeptat, že budu potřebovat v jednom a class ještě jakoby udělat fotbalovou tabulku s poradi tymu a chtěl bych jednotlivé řádky oddělit jakoby čárama a nevím jak to mám udělat... ta tabulka bude normalne text který bude opět součástí toho a class, která bude odkazovat poté na ještě podrobnější tabulku na jiné html.. díky moc
lionel messi
Profil
michal454454:
že budu potřebovat v jednom a class ještě jakoby udělat fotbalovou tabulku s poradi tymu
Pchať toto celé do odkazu mi nedáva veľmi zmysel, ale tabuľku (element table) v pohode obalíš odkazom:

Živá ukázka

Ak chceš namiesto dvojitého rámčeka jednoduchý, doplň do CSS bunky tabuľky border-collapse: collapse.
mimochodec
Profil
michal454454:
budu potřebovat v jednom a class ještě jakoby udělat fotbalovou tabulku

Mohl by sis konečně nějak přebrat, že "a class" není žádný element? Odkaz je a - Odkazy v HTML, class je přiřazení třídy něčemu, třeba odkazu. Tabulka je table: Tabulky a pokud necháš výchozí vzhled, buňky mají viditelný okraj.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0