Autor Zpráva
Stalker
Profil
Ahoj,

jak je to s hover efektem na mobilních zařízeních? Vím, že tam nasimulovat nejde, ale třeba takový iOS to nějakým způsobem "podporuje".

Když dám konkrétní příklad. Mám menu, kde se mi na hover zobrazí submenu. Co s tím dělat na mobilních zařízeních resp. tabletech? Zrušit hover efekt a udělat to jiným způsobem, nebo to jde nějak obejít?

Popřípadě je někde nějaká literatura s tímto tématem?
Marschmallow
Profil
Stalker:
Asi bych udělal mobilní verzi webu.
Tomáš123
Profil
Stalker:
Zrušit hover efekt a udělat to jiným způsobem, nebo to jde nějak obejít?
Najjednoduchšie by asi bolo vyvolať submenu JavaScriptovou udalosťou onclick.

Marschmallow:
Asi bych udělal mobilní verzi webu.
A načo?
xROAL
Profil
Stalker:
Vím, že tam nasimulovat nejde, ale třeba takový iOS to nějakým způsobem "podporuje".
Aj v prípade Androidu (Chrome pre Android) je to akosi "simulované". Ak ťuknem na nejaký prvok na webe, vyvolá sa na ňom hover efekt, avšak nespoliehal by som na to a riešil by som to skôr tak, ako píše [#3] Tomáš123: JavaScriptovou udalosťou onclick.
Stalker
Profil
Díky za odpovědi.

Jde o to, že když má web hover menu a je přizpůsoben i pro mobilní zařízení, tak zda je dobré zanechat alespoň na tabletech hover menu (s tím, že se to ošetří ať už nějak přes css, nebo js) a nebo vymyslet jiný způsob tak, aby se hover efekt nepoužíval na touch zařízeních vůbec.
Fisir
Profil
Reaguji na Stalkera:
A nefunguje na to CSS selektor :active (v kombinaci s :focusem)?
Stalker
Profil
[#6] Fisir
Zajímavý řešení. Nemáš to otestovaný napříč různými OS?
Fisir
Profil
Reaguji na Stalkera:
Ne, kdysi jsem to tu někomu radil (taky měl menu na hover a na Windows Phone se mu ukázalo jenom na ten kratičký okamžik kdy jsi měl prst na tlačítku, ten focus to myslím vyřešil). Momentálně u sebe nemám ani žádný chytrý telefon, takže to bude muset otestovat někdo jiný.
Stalker
Profil
Fisir:
Ok, i tak díky. Přesto si myslím, že pokud na tom hlavním odkazu bude nějaký link, tak ani focus nepomůže a automaticky se po odfocusnutí přesměruje stránka. Ale za vyzkoušení nic nedám :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0