Autor Zpráva
Martin02
Profil
Ahoj,

mám jeden velký div se statickou šířkou. V něm tři menší, ani jeden se statiskou šířkou - je to rozdělené do tří sloupců. Potřebuji, aby první (levý) sloupec byl přilepen k levnému okraji (nastavím float: left), třetí (pravý) sloupec aby byl přilepen k pravému okraji (nastavím float: right) a ten zbylý prostřední sloupec aby vyplňoval zbylé místo. Jak na to? Mohu mu také nastavit float: left a bude hned za tím sloupcem vlevo, ale já bych potřeboval, aby data v něm byla vycentrovaná.


Díky za odpověď.
Tomáš123
Profil
Martin02:
Mohu mu také nastavit float: left a bude hned za tím sloupcem vlevo, ale já bych potřeboval, aby data v něm byla vycentrovaná.
Ak viete, aký široký je ľavý a pravý stĺpec, môžete prostrednému div-u nastaviť margin-left: --px, podľa šírky ľavého stĺpca a margin-right: --px;, podľa šírky pravého stĺpca. Ak objekt nemá nastavenú vlastnosť float alebo position automaticky si nastaví šírku na 100%, takže zvyšný priestor vyplní (samozrejme ak mu nastavíte aj margin, prispôsobí sa).

V něm tři menší, ani jeden se statiskou šířkou
Nepoznám riešenie vyplnenia presne všetkého priestoru bez znalosti šírky aspoň 2 zo stĺpcov. Možno by to šlo pomocou flexbox-ov. Ich podpora v prehliadačoch však nie je na potrebne vysokej úrovni.

ale já bych potřeboval, aby data v něm byla vycentrovaná.
Neviem, aký obsah chcete umiestniť do strednej časti. Môžno pomôže obyčajný text-align: center;...

Radil by som vám nastaviť postranným stĺpcom stabilnú šírku a pokračovať podľa riešenia uvedeného vyššie v mojom príspevku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Nepoznám riešenie vyplnenia presne všetkého priestoru bez znalosti šírky aspoň 2 zo stĺpcov.
Tabulka?
pcmanik
Profil
mMartin02:
Poprípade display: table a pre potomkov table-cell. Podpora od IE 8. Takže najjednoduchšie je to ako radí Chamurappi použiť tabuľku
Martin02
Profil
Chamurappi, pcmanik:
Díky...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0