Autor Zpráva
smiesek
Profil
Ráda bych poprosila, jak pomocí CSS nastylovat horní (mnohdy používané jako na reklamy) lištičku.

Mám problém s tím, že jak si vytvořím obalový div a následně div pro jednotlivé odkazy:

<div id="obal">
<div id="odkaz">
</div>
</div>

Tak mám obalový div odsazený od horního okraje stránky a současně i zlevé a pravé strany, že to není až do okrajů, jako je například možnost to vidět u lištičky na webzdarma.cz, ale i klasické stránky jako zena.cz, nova.cz apod.

V obalovém divu nepoužívám žádné odsazení, mám tam pouze hodnoty pro výšku a šířku:
    width: 100%;
    height: 35px;

Stejně tak jako jsem zkoušela nastavit nulové hodnoty pro margin a padding, ale potíž přetrvává.

Děkuji za pomoc.
juriad
Profil
Přidej toto:
html, body {
  margin: 0;
  padding: 0;
}
Prohlížeče mají výchozí odsazení celé stránky. Toto ho spolehlivě zlikviduje. Nejspíš tuto deklaraci chceš používat vždy.
Bubák
Profil
Prohlížeče mají výchozí 8px margin pro BODY, stačí jej vynulovat deklarací body {margin: 0;}
Anebo podle hesla "jistota je jistota" html, body {margin: 0; padding: 0;}
Deklarovat DIVu 100% šířku není nutné.

Druhá možnost, která může být někdy užitečná, je absolutní pozicování, používají některé reklamní lišty, protože nemohou spoléhat na to, zda uživatel vynuluje margin elementu body. U absolutně pozicovaného DIVu je potřebné deklarovat šířku, jinak by šířka elementu odpovídala šířce obsahu.
.listicka {position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%;}
smiesek
Profil
děkuju oběma, nenapadlo by mě to deklarovat do body, ovšem, přidání margin a padding opravdu pomohlo. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0